Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża

Programista Python

Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy zespołem scrumowym zajmującym się zbieraniem danych o społeczności internetowej w kilkunastu europejskich krajach. Rozwijamy złożone systemy które realizują obsługę techniczną ankietowania internautów oraz śledzenia aktywności losowej próbki kilkudziesięciu tysięcy internautów z którymi współpracujemy. Informacje przez nas zbierane mają kluczowy wpływ na mechanizmy monitorowania internetu przez Gemius. Nasza praca polega na projektowaniu i implementowaniu nowych funkcjonalności/algorytmów podnoszących dokładność przeprowadzanego badania.

Nasz system jest zbiorem modułów pisanych pod systemy Linux/Windows:

  • budujemy złożony storage danych o internautach który ma za zadanie realizowanie różnorodnych operacji na danych, wybraliśmy do tego zadania język Python, budując ten system realizujemy najwyższe standardy tworzenia oprogramowania, sprawdzając różne techniki zapewniania jakości
  • rozwijamy złożony system tworzenia ankiet w PHP
  • rozwijamy aplikację śledzącą zachowanie w sieci współpracujących z nami internautów (C++, rozszerzenia do przeglądarek: C++/JS/HTML)
  • dane trzymamy w bazach danych MySQL, PostgreSQL oraz na rozproszonym systemie plików MooseFS który powstał również w firmie

Wybieramy technologię tak aby efektywnie realizować nasze pomysły. Dołączając do zespołu będziesz mieć kluczowy wpływ na architekturę systemu.

Nasze wartości

  • rewizja 100% kodu, dbanie o jakość
  • bus factor > 1
  • deploy co 2 tygodnie
  • testy jednostkowe
  • continuous integration
  • continuous improvement - co 2 tygodnie robimy retrospekcje, decydujemy co usprawnić w naszej pracy

Oczywiście oferujemy elastyczne godziny pracy, nieformalny styl, firmową kuchnię wyposażoną w zdrową żywność, dofinansowanie karty medycznej lub sportowej.

Zakres obowiązków:

  • projektowanie i implementacja systemów informatycznych,
  • testowanie poprawnego działania oraz naprawa błędów,
  • tworzenie dokumentacji technicznej.

Nasze wymagania:

Czego od Ciebie oczekujemy

  • sprytu, zdolności do rozwiązywania problemów, kreatywności,
  • znajomości zasad projektowania dużych, skalowalnych systemów IT,
  • dobrej orientacji w zagadnieniach algorytmicznych,
  • umiejętności programowania w języku Python,
  • umiejętności programowania w języku C++ (STL, szablony, boost),
  • doświadczenia w pracy z systemem Linux z poziomu programisty,
  • umiejętności pracy z bazami danych (szczególnie MySQL, PostgresSQL),
  • znajomości wybranych języków skryptowych np. bash,
  • wiedzy z zakresu programowania aplikacji sieciowych,
  • dostępności w wymiarze całego etatu.

Dodatkowe umiejętności:

  • doświadczenie w pracy z dużymi ilościami danych,
  • doświadczenie w pisaniu rozszerzeń do przeglądarek internetowych,
  • znajomośc WinAPI, powershell,
  • doświadczenie w pracy w Scrum,
  • bardzo dobre wyniki w nauce lub sukcesy w konkursach informatycznych.

FB TW