Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-12-11 10:13

Amazon.de i bezpłatna wysyłka do Polski. Czy zwiększy się zainteresowanie serwisem?

Niemiecki serwis sprzedażowy Amazon.de umożliwił polskim klientom dokonywanie zakupów bez konieczności ponoszenia kosztów przesyłki. Oferta ważna jest przy zakupach za kwotę co najmniej 49 Euro. Czy przyspieszy to wzrost zainteresowania tym serwisem wśród polskich internautów? 

Według danych Gemiusa z października 2015 roku, stronę Amazon.de odwiedziło ponad 180 tys. polskich internautów (0,75 proc.). Brytyjska wersja serwisu odwiedzana była jednak chętniej. W październiku 2015 roku na stronę Amazon.co.uk weszło ponad 370 tys. polskich użytkowników sieci (1,51 proc.). 

Kiedyś brytyjski Amazon oferował bezpłatną wysyłkę do Polski, jednak ta oferta wygasła już dawno. Czy niemiecki serwis wyczuł potrzebę wypełnienia luki na rynku i darmowa wysyłka zakupów przyciągnie większą liczbę polskich klientów? Oferta aktualna jest do maja 2016 roku – będzie można zatem ocenić sytuację już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Amazon.de kusi cenami i ofertą

Choć trudno prognozować konkretne liczby, jest to z pewnością dobry ruch marketingowy. – Amazon.de ma centra logistyczne już w Polsce, więc tania przesyłka będzie atutem. Od niedawna można zmienić język na stronie niemieckiego Amazona na angielski. To znacznie ułatwia zakupy. Niemiecki Amazon jest generalnie tańszy niż brytyjski, a paczki będą przychodzić szybciej – mówi Radosław Krawczyk, ekspert firmy Gemius.

Czy jest szansa, ze już wkrótce zaobserwujemy wzrost zainteresowania stroną Amazon.de? – Ze względu na sezon zakupowy i ofertę platformy nie jest to wcale wykluczone. Polacy tradycyjnie kupują przez internet elektronikę i książki, ale też coraz większym zainteresowaniem cieszą się ubrania, buty czy kosmetyki – wylicza Radosław Krawczyk. – Polacy kupują w sieci cały rok, a w grudniu robią to szczególnie chętnie – podsumowuje ekspert.

Amazon w Polsce?

Od kilku lat coraz częściej zauważyć można informacje, że Amazon ma zamiar wkroczyć także i na polski rynek. Czy doczekamy się tego wkrótce? – Na odpowiedź na to pytanie branża e-commerce czeka od wielu lat. Na razie Amazon buduje potężną infrastrukturę. A czy zdecyduje się na prowadzenie działań w Polsce, okaże się wkrótce. Plotek na ten temat było już mnóstwo – mówi ekspert Gemiusa.

O badaniu Megapanel PBI/Gemius

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego w sposób ciągły od ponad 10 lat przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują popularność stron WWW oraz związanych z nimi profili społeczno-demograficznych internautów.

Dane z badania Megapanel PBI/Gemius służą reklamodawcom, agencjom reklamowym i domom mediowym do szacowania potencjału reklamowego stron WWW i planowania kampanii online. Korzystają z nich również wydawcy, którzy na ich podstawie szacują udział własny w rynku internetowym i wyceniają powierzchnie reklamowe, jakimi dysponują. Więcej o badaniu: www.audience.gemius.pl.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Branża

handel

Kraj

Polska

Komentarz:

Radosław Krawczyk

Head of Publisher Business w firmie Gemius

W branży internetowej pracuje od kilkunastu lat. Zarządzał działami contentowymi, jako redaktor naczelny, a także pełnił funkcję Head of Portal w Grupie Onet. W Merlinie zajmował się marketingiem i usability, jako członek zarządu. Po sprzedaniu własnej platformy blogowej pracował jako konsultant dla wielu firm.

W Gemiusie, jako Head of Publisher Business, zajmuje się budowaniem i poszerzaniem biznesu w segmencie Wydawcy. Jako ekspert komentuje w mediach także bieżące wydarzenia ze świata e-commerce. Znawca tematyki handlu internetowego i obyczajów konsumentów.

Pokaż wszystkie artykuły z ekspertem