Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2014-01-12 23:00

Android wciąż na topie

Android najpopularniejszym systemem operacyjnym na urządzenia mobilne. Oprogramowania Microsoftu wciąż najchętniej używane przez polskich internautów.

Gemius sprawdził czy polscy internauci łączą się z siecią za pomocą tych samych systemów, co przed rokiem. Okazało się, że tak. Jak pokazuje pomiar ruchu www, posiadacze urządzeń mobilnych nadal najczęściej łączą się z siecią za pomocą systemu Android od Google’a (niemal 7 proc. ruchu internetowego w Polsce). Popularnością cieszy się również iOS, dedykowany tabletom i smartfonom firmy Apple (2 proc.) oraz najnowszy system mobilny Microsoftu – Windows Phone 8 (0,4 proc.).

W ujęciu rocznym najwięcej zyskał Android, którego udział w ruchu internetowym wzrósł prawie czterokrotnie (z 2 proc. do 7 proc.). Zyskali również jego główni konkurenci – iOS (z 1 proc. do 2 proc.) oraz Windows Phone 8, który zadebiutował na runku w październiku 2012 roku (wzrost do 0,4 proc.).

Nadal systemem operacyjnym, za pomocą, którego internauci najczęściej surfują po Internecie, jest Windows 7 (47 proc. ruchu internetowego). Na drugim miejscu, tak jak przed rokiem, znajduje się Windows XP (26 proc.), a na trzecim Windows Vista (7 proc.). W ujęciu rocznym największy wzrost, bo prawie sześciokrotny, zanotował Windows 8, który zadebiutował na rynku pod koniec października 2012 roku (wzrost do 6 proc.). Natomiast największy spadek, o prawie jedną trzecią, odnotował Windows XP (z 36 proc. do 26 proc.)

O badaniu

Dane pochodzą z badania ruchu na stronach www (gemiusTraffic), które firma Gemius prowadzi w ponad 20 krajach Europy oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (dane łączone dla Bahrajnu, Egiptu, Jordanii, Libanu, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Maroko, Algierii, Tunezji, Iraku, Kuwejtu, Kataru, Syrii, Jemenu, Libii oraz Autonomii Palestyńskiej).

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Branża

technologie

Kraj

Polska