Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2014-12-17 23:00

Blogi i newsy na ekranach węgierskich smarfonów i tabletów

Na Węgrzech ponad połowa mobilnych internautów to osoby w wieku 20–39 lat. Najwięcej czasu na przeglądanie węgierskiej mobilnej sieci poświęcają pięćdziesięciolatkowie – wynika z analizy firmy Gemius.

Kim są Węgrzy, którzy surfują po węgierskich stronach WWW za pomocą urządzeń mobilnych? Czy różnią się od użytkowników internetu stacjonarnego? Gemius postanowił to sprawdzić, analizując wyniki badania, jakie prowadzi na Węgrzech. Co zauważyli analitycy?

Mężczyźni dłużej

Dane z września 2014 roku pokazują, że populacja węgierskich internautów powyżej 15 roku życia liczy 5,15 mln. Czterech na dziesięciu użytkowników sieci przegląda węgierskie strony WWW za pomocą urządzeń mobilnych (1,7 mln). W tym zarówno mężczyźni (0,89 mln), jak i kobiety (0,85 mln). Jednak to ci pierwsi korzystają z mobilnego internetu surfując po krajowych stronach WWW niemal dwa razy dłużej (średnio 2 godz. i 1 min na miesiąc) niż kobiety (średnio 1 godz. i 11 min na miesiąc).

50-latkowie najwięcej czasu

Analiza wykazuje, że im więcej lat mają użytkownicy sieci, tym dłużej korzystają z węgierskich stron WWW na ekranach urządzeń przenośnych. Najdłużej (średnio 2 godz. 12 min miesięcznie) internauci w wieku 50–59 lat, podczas gdy osoby między 15 a 19 rokiem najkrócej, bo średnio 53 min miesięcznie.

Najpopularniejsze są blogi i newsy

Dane pokazują, że na Węgrzech wśród mobilnych wersji krajowych stron WWW najpopularniejsza jest platforma z blogami Blog.hu, którą odwiedza prawie co trzeci użytkownik smartfonów i tabletów (590 tys. użytkowników sieci). Zainteresowaniem węgierskich internautów cieszą się też mobilne wersje serwisów informacyjnych: Origo.hu (540 tys.), Index.hu (470 tys.), Hvg.hu (430 tys.) i Hir24.hu (380 tys.).

Młodzi chętniej korzystają z internetu mobilnego niż starsi

Co trzeci węgierski internauta, który łączy się z siecią za pomocą urządzeń przenośnych, to osoba w wieku 20–29 lat. Dla porównania: z internetu stacjonarnego korzysta co piąty przedstawiciel tej grupy wiekowej.

O badaniu

Badanie zostało zrealizowane na grupie ponad 7,5 tys. użytkowników urządzeń przenośnych. Dane dotyczą jedynie mobilnych wersji węgierskich stron WWW, a więc nie uwzględniają stron o zasięgu międzynarodowym, ani aplikacji mobilnych. Węgry są obecnie jedynym krajem, w którym badanie Gemiusa odpowiada na pytanie o to, ilu internautów korzysta ze stron internetowych za pomocą smartfonów i tabletów.

Dane pochodzą z międzynarodowego badania realizowanego w firmie Gemius w ponad 30 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (gemiusAudience). Jego celem jest poznanie liczby i profilu demograficznego użytkowników Internetu oraz sposobu, w jaki korzystają z sieci, zarówno stron www, materiałów audio i wideo, jak i aplikacji. Badanie jest prowadzone zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR. 

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Branża

media

Kraj

Węgry