Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2016-02-22 09:41

Ciekawostki tygodnia: fale grawitacyjne i świetna gra

Ciekawostki tygodnia: fale grawitacyjne i świetna gra

Co ciekawego znaleźć można w sieci w tym tygodniu? Zdarza się, że omijamy ciekawe informacje lub modne aplikacje. Dla tych, którzy lubią być na bieżąco, Dominik Wieprzowski, analityk biznesowy z firmy Gemius, przygotował porcję artykułów, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.

Cykl zbierający ciekawostki tygodnia zawiera szereg przydatnych lub bezużytecznych, a bardzo ciekawych nowinek z internetu. Ci, którzy przegapili poprzedni odcinek, mogą nadal znaleźć go na naszej stronie. Dziś kolejna porcja interesujących wiadomości.

Obserwacja fal grawitacyjnych to wielkie wydarzenie w świecie nauki - każdej osobie chociaż lekko zainteresowanej rozwojem nauki mocno polecam przeczytanie artykułu przygotowanego przez BBC.

Dlaczego warto pilnować wrzucanych przez siebie rzeczy do internetu? Niestety coraz więcej osób lekkomyślnie dzieli się danymi, które mogą zostać wykorzystane przeciwko nam. Sprawdź, dlaczego nie powinieneś dzielić się chociażby kartą pokładową.

Elektromagnetyczne zawieszenie w samochodzie, które nie tylko poprawia komfort jazdy, ale daje wiele innych benefitów? Dowiedz się więcej o projekcie, który pomimo świetnych rezultatów został zarzucony ze względu na problemy z jakimi styka się na co dzień wielu Amerykanów (innymi słowy - zbyt duża waga).

Interesujesz się tematami związanymi z mikrokontrolerami? Mam coś dla Ciebie – tekst o nowym urządzeniu, które ma szanse podbić rynek.

Dyskryminacja mężczyzn w najczystszej postaci! Artykuł traktujący o ruchomych godzinach pracy i pracy zdalnej, a także przyczynach odrzuceń takich podań.

Boty wygrywające turnieje pokerowe? Dalej trwa dochodzenie w sprawie turnieju w którym (prawdopodobnie) algorytm napisany przez człowieka zajął drugie miejsce.

Tarantino i jego "nietypowe" pomysły. Chcesz dowiedzieć się, w którym z filmów zniszczono eksponat muzealny bez zgody muzeum, a dodatkowo scena zniszczenia eksponatu trafiła do filmu?

Siła nauki pomaga w ulepszaniu sportowych transmisji telewizyjnych. Zobacz, w jaki sposób dzięki technice można poprawić odbiór meczu.

Zazwyczaj staram się unikać tematów związanych z polityką, ale tym razem nie sposób nie wspomnieć o notatce ze spotkania prezydenta Turcji oraz przedstawicieli Unii Europejskiej.

A tu coś o sile internautów, sposobach na pokonanie Captchy oraz walce z Time Inc.

A na koniec bonus:

Gra na nadchodzący tydzień.

Już wkrótce kolejna porcja ciekawostek!

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

artykuł

Komentarz:

Dominik Wieprzowski

analityk biznesowy w firmie Gemius

Specjalizuje się w dziedzinie statystycznej analizy zachowań użytkowników oraz personalizacji treści. Ma na swoim zawodowym koncie udział w budowie kilku tematycznych portali internetowych. Od lat związany z Gemiusem na rynku polskim i tureckim, gdzie wspiera klientów od strony analitycznej, metodologicznej i konsultingowej

Pokaż wszystkie artykuły z ekspertem