Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2016-02-26 08:38

Czechy i Słowacja: Windows 10 coraz popularniejszy

Od premiery systemu Windows 10 minęło już pół roku. Z tej okazji Gemius postanowił przyjrzeć się popularności nowego systemu operacyjnego w Czechach i Słowacji.

Czy w analizowanych krajach Europy Środkowo-Wschodniej coraz częściej przegląda się strony WWW na urządzeniach z systemem operacyjnym Windows 10? Premiera nowej wersji popularnego systemu operacyjnego odbyła się pod koniec lipca 2015 roku, choć niektórzy użytkownicy dostali możliwość przetestowania go wcześniej. Gemius postanowił sprawdzić, jak Windows 10 radzi sobie od czasu swojej premiery w Czechach i Słowacji.

Windows 10 popularniejszy w Czechach

Okazało się, że z miesiąca na miesiąc przybywa odsłon stron krajowych dokonywanych na urządzeniach z nową wersja systemu Windows. Zdecydowanie szybszy wzrost występuje jednak w Czechach, gdzie w styczniu 2016 roku już ponad 12 proc. odsłon wykonywano na tych urządzeniach.

W analizowanym miesiącu słowaccy użytkownicy wykonali przy użyciu systemu Windows 10 nieco ponad 7 proc. odsłon., co oznacza utrzymanie się na podobnym poziomie, co w grudniu 2015 roku.

W Czechach ponad 75 proc. odsłon na Windowsie

W Czechach ponad 75 proc. odsłon w każdym z analizowanych miesięcy (sierpień 2015 roku do stycznia 2016 roku) wykonywanych jest na urządzeniach z systemami operacyjnymi z rodziny Windows. Słowaccy użytkownicy przeglądają strony WWW na urządzeniach z tymi systemami w nieco mniejszym wymiarze. Miesięcznie wykonują na nich poniżej 70 proc. wszystkich odsłon stron krajowych.

O badaniu gemiusTraffic

Dane pochodzą z badania ruchu na stronach WWW (gemiusTraffic), które firma Gemius prowadzi w ponad 20 krajach Europy oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (dane łączone dla Bahrajnu, Egiptu, Jordanii, Libanu, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Maroka, Algierii, Tunezji, Iraku, Kuwejtu, Kataru, Syrii, Jemenu, Libii oraz Autonomii Palestyńskiej). Dane gromadzone są dzięki skryptom zliczającym umieszczonym w kodzie stron podłączonych do badania.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza