Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2021-01-05 16:00

Eksperci Gemius podsumowują 2020

Eksperci Gemius podsumowują 2020

Eksperci Gemius - Lucyna Koba oraz Sylwester Kubiak - podsumowali rok 2020 w ramach corocznego zestawienia Wirtualnych Mediów. Sprawdź, co uznali za szczególnie interesujące w branżach reklamy internetowej, VoD oraz e-commerce. 

Redakcja branżowego portalu Wirtualne Media tradycyjnie już opublikowała podsumowanie mijającego roku, korzystając w tym celu z opinii specjalistów z agencji reklamowych, badawczych czy przedstawicieli wydawców. Zaproszeni eskperci skomentowali najważniejsze wydarzenia i najdotkliwsze porażki 2020 r., określili dominujące w branży trendy, a także pokusili się o prognozy na kolejne 12 miesięcy.

Lucyna Koba, Business Development Director, zwróciła uwagę na duży wpływ pandemii na rozwój platform VoD. Zauważyła, że trend odchodzenia od telewizji linearnej na rzecz serwisów streamingowych nabrał na sile, a jednym z ważniejszych wyzwań w przyszłym roku będzie przywrócenie budżetów na poziomie sprzed pandemii. Innym trendem, który wskazuje Koba w kontekście szeroko rozumianej reklamy onlinejest konsolidacja wydawców i związana z tym faktem rosnąca potrzeba pomiaru cross-mediowego. Według eskpertki to właśnie omnichannelowe podejście do pomiaru mediów będzie szczególnie istotne w najdchodzącym czasie.

Sylwester Kubiak, Team Leader w Zespole Wydawców, wskazuje na niezwykły rozwój polskiego e-commerce'u w czasie pandemii i prognozuje dalszy wzrost udziału tego sektora w handlu detalicznym. Wskazuje także na coraz większe zainteresowanie, jakim cieszą się platformy afiliacyjne. Trend ten związany jest z obopólnymi korzyściami, zarówno dla wydawców jak i właścicieli sklepów, co może przekładać się na dalszy rozwój tej części rynku w przyszłości.

Pełna treść podsumowań dostępna jest w serwisie Wirtualne Media, pod poniższymi linkami:

Lucyna Koba - podsumowanie branży reklamy internetowej

Lucyna Koba - podsumowanie rynku VoD

Sylwester Kubiak - podsumowanie branży e-commerce

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

dane

Kraj

Polska