Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2019-02-06 14:54

Gemius wprowadza programmatic video do AdOcean SSP

Gemius wprowadza programmatic video do AdOcean SSP

Z końcem stycznia firma Gemius wprowadziła nową funkcjonalność do narzędzia AdOcean SSP – możliwość sprzedaży powierzchni reklamowej wideo w modelu programatycznym (programmatic video). 

AdOcean to adserwer, który pozwala wydawcom efektywnie zarządzać powierzchnią reklamową zarówno w modelu tradycyjnym (direct sales), jak i w modelu programmatic. Możliwość ta dostępna jest na wszystkich urządzeniach i dotyczy nie tylko reklam displayowych, ale także tych w formacie wideo. W AdOcean SSP wydawcy mogą udostępnić powierzchnię w dwóch formatach: instream (reklama wideo wyświetlana w trakcie oglądania innych filmów) i oustream (reklama wideo niebędąca częścią contentu filmowego), które wyświetlane są zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Nowa funkcjonalność jest odpowiedzią na coraz dynamiczniej rosnący udział wideo w digitalowym torcie reklamowym – jak podaje IAB/AdEx za 1H 2018 r., rokroczna dynamika wzrostu dla tego rodzaju formatów wynosi aż 41%. 

 Dzięki nowym funkcjonalnościom wprowadzonym do AdOcean SSP, sprzedający powierzchnię reklamową wydawcy zyskują dodatkowe źródło przychodów. Z kolei strona zakupowa (DSP, reklamodawcy) otrzymuje możliwość zakupu kampanii na zweryfikowanych witrynach, co gwarantuje transparentność i bezpieczeństwo. Warto dodać, że z każdym z wydawców AdOcean SSP współpracuje bezpośrednio, a zatem supply chain (ścieżka partnerów uczestniczących w procesie sprzedaży), jest bardzo krótka i przejrzysta.

 Wprowadzenie programmatic video do AdOcean SSP to ważny krok w rozwoju naszej platformy. Jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnący wzrost wydatków reklamowych w tym modelu, który obserwujemy na wszystkich rynkach. W USA zakup wideo przez programmatic osiągnął w tym roku poziom 82,5%, w Europie z kolei stanowi on już ponad połowę wydatków w digitalu. Szacujemy, że w Polsce wydatki w modelu programatycznym stanowią obecnie 20-25%, a końcem 2019 roku mają osiągnąć pułap aż 40%. Ta dynamika wzrostu jest niezwykle obiecująca - nasz kraj jest obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem dla programmaticu w regionie EMEA – komentuje Radosław Gołąb, Advertising Business Development Director w Gemius. – Patrząc dodatkowo na silny, dwucyfrowy wzrost udziału video w reklamie digitalowej, chcemy odpowiadać na bieżące potrzeby wydawców i reklamodawców poprzez dostarczanie narzędzi, które będą efektywnie wspierać rozwój ich biznesów.

 Z nowej funkcjonalności od Gemius mogą korzystać wszyscy wydawcy, bez względu na lokalizację - rozwiązanie jest globalne. Aby włączyć usługę, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy.  

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

media

Kraj

Polska

Komentarz:

Radosław Gołąb

Dyrektor ds. rozwoju biznesu reklamowego w Gemiusie

w Gemius odpowiedzialny za rozwój produktów skierowanych na rynek reklamowy, czyli adserwera AdOcean oraz badania gemiusDirectEffect. Wcześniej przez 3 lata związany z brokerem Atmedia Sp. z o.o., gdzie specjalizował się w rozwijaniu oferty reklamowej wideo. Jest ekspertem w poszukiwaniu nowych obszarów ekspansji reklamy internetowej, mobilnej i niestandardowej.

Pokaż wszystkie artykuły z ekspertem