Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-10-22 07:38

Kim są internauci w wybranych krajach Europy?

W Czechach, Polsce i na Słowacji wśród internautów jest zachowana równowaga płci, ale w Chorwacji i Słowenii mężczyzn surfuje więcej niż kobiet. Sprawdź na najnowszej infografice Gemiusa, w jakim wieku są użytkownicy sieci w wybranych krajach Europy.

Gemius sprawdził, kto korzysta z internetu w pięciu europejskich krajach: w Polsce, Czechach, na Słowacji, w Chorwacji i Słowenii. Przeanalizowano dane z sierpnia 2015 roku, które dotyczą internautów w wieku 12–75 lat, korzystających z komputerów stacjonarnych.

Nieco więcej mężczyzn

Okazało się, że w Czechach, Polsce i na Słowacji wśród internautów jest niemal tyle samo kobiet i mężczyzn. Tymczasem w Chorwacji i Słowenii odsetek panów jest nieco wyższy i wynosi odpowiednio 57 i 52 proc.

W sieci surfują młodzi

Dane pokazują też, że w Chorwacji, Polsce i na Słowacji ponad połowa internautów to osoby poniżej 35 roku życia. Tymczasem osoby w wieku 66–75 lat stanowią zaledwie 2 proc. (Polska) oraz 5 proc. (Czechy i Słowenia) wszystkich użytkowników sieci w danym kraju.

O badaniu gemiusAudience

Dane pochodzą z międzynarodowego badania realizowanego w firmie Gemius w około 30 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (gemiusAudience). Jego celem jest poznanie liczby i profilu demograficznego użytkowników Internetu oraz sposobu, w jaki korzystają z sieci, zarówno stron www, materiałów audio i wideo, jak i aplikacji. Badanie jest prowadzone zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR. W Polsce jest realizowane pod nazwą Megapanel PBI/Gemius, w Czechach pod nazwą NetMonitor, a na Słowacji – AimMonitor Slovakia.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

media