Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2016-09-15 09:02

Kto odwiedza serwisy bukmacherskie na Ukrainie?

Kto odwiedza serwisy bukmacherskie na Ukrainie?

Co miesiąc ponad 5,5 użytkowników komputerów osobistych na Ukrainie zagląda na strony oferujące zakłady bukmacherskie online. Jaki jest profil odwiedzających te serwisy ─ w jakim są wieku, czym się zajmują zawodowo? Wiemy o tym z analizy firmy Gemius.

Na strony bukmacherskie zagląda niemal jedna trzecia wszystkich ukraińskich internautów korzystających z PC, łącznie ponad 5,5 mln osób (lipiec 2016). Najpopularniejszym serwisem oferującym zakłady online jest Parimatch.com, który jest miesięcznie odwiedzany przez prawie 4,7 mln użytkowników sieci. Na drugim miejscu znajduje się Favbet.com, odwiedzany co miesiąc przez ponad 3,2 mln internautów.

Żyją online ─ grają online?

Między czynnikami definiujących ukraińskiego internautę jeden wykazuje najsilniejszą korelację z odwiedzinami u sieciowych bukmacherów: częstotliwość łączenia się z siecią. Strony z zakładami odwiedza 95,3 proc. osób, które zaglądają do internetu codziennie lub prawie codziennie. Wśród osób korzystających z sieci kilka razy w tygodniu jest już tylko 4,1 proc. wizytujących serwisy bukmacherskie. Z kolei w gronie zaglądających do internetu raz w tygodniu lub kilka razy w miesiącu, odsetek odwiedzających strony bukmacherów wynosi 0,2─0,3 proc.

Mężczyźni przed kobietami

Analizując dane demograficzne użytkowników PC można zauważyć, że na strony serwisów bukmacherskich wchodzi nieco więcej mężczyzn, niż kobiet (53,4 proc. kontra 46,6 proc.). I chętniej robią to osoby młodsze ─ poniżej 44 roku życia. Największy odsetek użytkowników tych serwisów stwierdzono w grupie wiekowej 25─34 lata, w której 31,6 proc. korzystających z komputerów osobistych gości na stronach oferujących zakłady.

Wykształcenie nie gra roli

Dane dotyczące wykształcenia nie wskazują wyraźnych zależności z częstotliwością odwiedzin u e-bukmacherów. Niemal równie często robią to osoby z wykształceniem wyższym (38,9 proc.), co z zasadniczym zawodowym (34,1 proc). Wyraźniejsze wzorce widać przy analizie danych dotyczących zawodu internautów. Stronami oferującymi zakłady interesują się wysoko wykwalifikowani specjaliści (23,3 proc.) i pracownicy fizyczni (16,5 proc.), a także studenci (16,6 proc). Pracownicy umysłowi (biurowi i kadra zarządzająca) rzadko odwiedzają takie serwisy (podobnie, jak gospodynie domowe i emeryci).

W analizie uwzględniono ruch na PC.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Kraj

Ukraina