Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2017-07-28 13:00

Niemcy: branża turystyczna promuje się na YouTubie

Niemcy: branża turystyczna promuje się na YouTubie

15,5 mln niemieckich internautów natrafiło w sieci na reklamy wideo online firm z branży turystycznej. Ponad 6 mln miało z nimi kontakt na Youtube.com, a marką o największym dotarciu do odbiorców był serwis rezerwacyjny Booking.com.

Reklamy wideo online firm z branży turystycznej odtwarzano w czerwcu ponad 71,2 mln razy. Miał z nimi do czynienia niemal co trzeci niemiecki internauta (29 proc.) korzystający z komputera stacjonarnego lub laptopa (źródło: gemiusAdReal).

Pośrednicy hotelowi aktywni przed sezonem

Najaktywniejsi reklamowo w swojej branży tuż przed sezonem urlopowym byli: serwis rezerwacyjny Booking.com, linie lotnicze Lufthansa i porównywarka cen hotelowych Trivago. Na spoty promujące rezerwację zakwaterowania online natrafiło 9 proc. niemieckich internautów, a kreacje wideo tej marki wyświetliły się użytkownikom sieci 18 mln razy. Reklamy Lufthansy oglądało 9 proc. surfujących po sieci, a spoty krajowego przewoźnika lotniczego miały w ostatnim miesiącu 12 mln emisji. Trivago z dotarciem do 6 proc. niemieckich internautów uplasowało się na trzecim miejscu rankingu, a kampanie wideo online promujące ofertę tego serwisu wyemitowano 7,8 mln razy.

YouTube numerem jeden wśród wydawców

Najwięcej internautów miało do czynienia z reklamami branży turystycznej podczas obecności na Youtube.com. W serwisie tym wyświetlono blisko 17,2 mln emisji spotów, które oglądało 11 proc. użytkowników sieci. Na Facebook.com reklamy wideo podmiotów turystycznych odtwarzano 10,3 mln razy i natrafiło tam na nie 6 proc. internautów. Trójkę największych wydawców tej branży zamyka Grupa Gruner+Jahr z zasięgiem na poziomie 3 proc. i 3 mln odtworzeń.

Podobieństwa u sąsiadów

W zestawieniu najpopularniejszych wydawców reklam wideo online dla rynku turystycznego w Polsce liderem jest także Youtube.com (20 proc. użytkowników i 18,3 mln emisji). W top 3 nadawców powtarza się także marka Trivago, jednak za wschodnią granicą jest o oczko wyżej w rankingu (dotarcie na poziomie 14 proc. lokalnych internautów). Ogółem branża turystyczna w Polsce wyemitowała 54,7 mln spotów, które dotarły do 36 proc. użytkowników sieci.

Firma Gemius poddała analizie dane z czerwca 2017 roku zebrane wśród niemieckich internautów w wieku 18-90 lat korzystających z komputerów stacjonarnych i laptopów.

 

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

media, reklama, turystyka

Kraj

Niemcy