Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2016-07-22 10:55

Przedsiębiorcy w sieci. Gdzie ich szukać?

Przedsiębiorcy w sieci. Gdzie ich szukać?

Chcesz dowiedzieć się, jakiego typu strony internetowe cieszą się największym dopasowaniem właścicieli przedsiębiorstw? Sprawdź w rankingu przygotowanym przez firmę Gemius.

Jak wynika z badania Gemius/PBI (maj 2016 roku) w rankingu TOP10 stron WWW, z największym udziałem przedsiębiorców, znajdują się przede wszystkim strony z informacjami pomagającymi w prowadzeniu biznesu. Przedsiębiorcy zaglądają również na portale związane z rozrywką.

Biznes w pierwszej trójce

Na pierwszej pozycji w rankingu znalazła się domena Komunikaty.pl (8 proc. odwiedzających stronę to przedstawiciele analizowanej grupy). To portal oferujący informacje m.in. o przetargach, licytacjach czy zamówieniach publicznych. Przedsiębiorcy stanowią także stosunkowo wysoki odsetek użytkowników serwisu podatkowego ─ Epodatnik.pl (7,8 proc.) oraz serwisu Furgonetka.pl (7,5 proc.), który umożliwia korzystanie z usług kuriera.

Zakupy w sieci ważne dla przedsiębiorców

Tuż za podium w rankingu Gemiusa znalazły się sklepy internetowe. Na czwartym miejscu w zestawieniu znajduje się domena Unisono.eu (7,1 proc.) ─ sklep internetowy z odzieżą i akcesoriami. Zaraz za nim plasuje się Plebis.eu (7 proc.) ─ e-sklep w którym można zakupić elektronikę z Azji.

Rozrywka i hobby

W zestawieniu Gemiusa znalazł się portal o fotografii cyfrowej i analogowej ─ Fotopolis.pl (6,9 proc.). Przedstawiciele analizowanej grupy w sieci śledzili również aktualności na temat piłki nożnej ─ Polskapilka.net (6,8 proc.).

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Branża

media, reklama