Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2016-06-22 09:17

Streaming w Czechach - jaki jest profil odbiorcy?

Streaming w Czechach - jaki jest profil odbiorcy?

Ponad połowa ogółu użytkowników internetu w Czechach odtwarza materiały audio i wideo z sieci. Wśród fanów tego rozwiązania dominują osoby dojrzałe, zatrudnione na etacie i mieszkające w dużych ośrodkach miejskich. Zobacz co jeszcze mówią o nich dane Gemiusa? 

Domena dorosłych mieszczuchów

Ponad 50 procent odbiorców treści streamowanych w Czechach stanowią osoby od 25. do 54. roku życia, z największym udziałem grupy 35–44 lat (23 proc. ogółu użytkowników streamingu). Na oglądanie filmów i słuchanie muzyki online decyduje się nieznacznie więcej mężczyzn (52 proc.) niż kobiet (48 proc.). Niemal połowa deklarujących odtwarzanie materiałów z internetu mieszka w miastach o populacji powyżej 20 tys. mieszkańców.

Rozrywka po godzinach

Zdecydowana większość, bo ponad 70 proc. korzystających ze streamingu, ma stałe zatrudnienie. W grupie tej dominują osoby pracujące na etacie (82 proc.). Najchętniej deklarowanym miejscem korzystania z sieci podczas odtwarzania materiałów audiowizualnych jest dom (94 proc.). Do korzystania z tego typu usług w pracy przyznaje się 40 proc. użytkowników.

W analizie uwzględniono lokalne strony WWW.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Kraj

Czechy