Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2014-12-14 23:00

Strony WWW o urządzaniu domu i ogrodu odwiedza co siódmy internauta

Ponad 3 mln internautów odwiedza strony WWW o urządzaniu domu i ogrodu. Internauci zainteresowani tą tematyką najchętniej odwiedzają Onet.pl – wynika z danych firmy Gemius.

Gwiazdka i sylwester to czas, kiedy dbamy o stworzenie wyjątkowej atmosfery w naszych domach. Niecodzienny nastrój podkreślają odpowiednie dekoracje. Większość z nich możemy kupić, ale czasami większą satysfakcję zapewnia własnoręcznie wykonany stroik czy łańcuch. Czy wielu internautów szuka w sieci inspiracji na zmianę wystroju wnętrza lub urządzenia ogrodu? Gemius postanowił to sprawdzić.

Ponad 3 mln zainteresowanych

Okazuje się, że od dwóch lat rośnie zainteresowanie stronami, których treść dotyczy wyposażania wnętrz lub dbania o ogród. Dane z września 2014 roku pokazują, że interesuje się nimi prawie co siódmy internauta (15 proc. użytkowników sieci), czyli 3,23 mln osób. To o jedną piątą więcej w porównaniu do analogicznego okresu sprzed dwóch lat (12 proc.). Pięć lat temu we wrześniu 2009 roku strony WWW o urządzaniu wnętrz i ogrodów cieszyły się takim samym zainteresowaniem jak w obecnym roku w analogicznym okresie (15 proc.).

Na Onet.pl po pomysły na urządzenie domu

Analiza pokazuje, że spośród analizowanych stron WWW największą popularnością cieszy się portal tematyczny Kobieta.onet.pl/dom. We wrześniu 2014 roku odwiedziło ją 503 tys. osób (2,3 proc. użytkowników sieci). W tym okresie nieco mniejszym powodzeniem cieszyły się serwisy: Swiatkwiatow.pl (440 tys.), Urządzamy.pl (423 tys.) i Deccoria.pl (404 tys.). Z kolei prawie o połowę mniej użytkowników sieci weszło na następujące strony: Wymarzonyogrod.pl (284 tys.), E-ogrody.pl (276 tys.), Poradnikogrodniczy.pl (252 tys.), Czterykaty.pl (246 tys.), Domosfera.pl (242 tys.). Zestawienie dziesięciu najpopularniejszych stron internetowych o tej tematyce zamyka Zielonyogrodek.pl (213 tys.).

Kto czyta w sieci o urządzaniu domu i ogrodu?

Wśród użytkowników stron WWW o urządzaniu domu i ogrodu jest nieco więcej kobiet niż mężczyzn. We wrześniu 2014 roku stanowiły one ponad połowę odwiedzających strony WWW o tej tematyce (1,69 mln). Przeglądało je o 160 tys. mężczyzn mniej (1,53 mln). Ponad jedna czwarta użytkowników stron dotyczących wyposażenia wnętrz i dbania o ogród miała od 25 do 34 lat (873 tys.).

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują oglądalność stron WWW i aplikacji, korzystanie z materiałów audio i wideo w Polsce oraz związane z nimi profile społeczno-demograficzne internautów. Dane z badania Megapanel PBI/Gemius służą reklamodawcom, agencjom reklamowym i domom mediowym do szacowania potencjału reklamowego stron WWW i planowania kampanii online. Korzystają z nich również wydawcy, którzy na ich podstawie szacują udział własny w rynku internetowym i wyceniają powierzchnie reklamowe, jakimi dysponują. Więcej o badaniu: www.audience.gemius.pl

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Branża

media

Kraj

Polska