Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2017-11-22 09:00

Ukraina: Jedna piąta internautów odwiedza serwisy e-commerce

Ukraina: Jedna piąta internautów odwiedza serwisy e-commerce

Na Ukrainie strony internetowe związane z e-commerce odwiedzało dziennie średnio 18 proc. użytkowników sieci korzystających z komputerów stacjonarnych i laptopów. Najwięcej internautów zajrzało na serwisy e-handlu 19 września. Zobacz więcej w analizie Gemiusa.

Najwięcej ukraińskich użytkowników sieci odwiedziło serwisy e-commerce w drugiej dekadzie analizowanego miesiąca. Od 11 do 20 września dziennie przyciągały one przed ekrany komputerów osobistych i laptopów ponad 3,6 mln internautów (19 proc.) (źródło: gemiusAudience). W tym okresie, a dokładnie 19 września, padł także dzienny rekord odwiedzalności stron WWW związanych z e-handlem – 4 mln (20 proc.). Najmniej użytkowników sieci zajrzało na serwisy e-commerce 10 września ─ 2,8 mln (14 proc.).

E-commerce powszedni

Przyglądając się wynikom odwiedzalności serwisów e-commerce na Ukrainie, można zauważyć, że w trakcie weekendów notują one niższe wartości niż w pozostałe dni tygodnia. Podczas gdy średnia dzienna odwiedzalność w dni weekendowe wynosi 2,9 mln osób (15 proc.), to w dni powszednie osiąga ona 3,7 mln (19 proc.).

Firma Gemius poddała analizie dane z września 2017 roku zebrane wśród ukraińskich internautów korzystających z komputerów stacjonarnych i laptopów.

Kliknij w link, aby poznać profil internautów odwiedzających serwisy e-commerce na Ukrainie.  

Temat

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

handel

Kraj

Ukraina