Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2014-08-10 22:00

Z telefonu do sieci

PC, tablet czy telefon? Z jakich urządzeń Duńczycy, Litwini, Łotysze i Turcy łączą się z siecią? Na te pytania odpowiada najnowsza analiza firmy Gemius.

Okazuje się, że ponad 65 proc. Duńczyków łączy się z siecią za pomocą smartfonów, a blisko połowa wykorzystuje w tym celu tablety. Inaczej sytuacja wygląda w Turcji. Tam telefon służy jako urządzenie do przeglądania internetu co dziesiątemu, a tablet co dwudziestemu mieszkańcowi.

Z kolei Litwa i Łotwa idą ramię w ramię. Co trzeci mieszkaniec każdego z tych krajów surfuje po sieci z telefonem w ręku. Tablet służy do przeglądania stron WWW co dziesiątemu Litwinowi. Wykorzystuje go do tego celu 15 proc. Łotyszy.

Zaprezentowane wyniki pochodzą z czerwca 2014 roku. W zestawieniu uwzględniono kraje, w których firma Gemius wprowadziła w tym roku pomiar ruchu w sieci z uwzględnieniem podziału na poszczególne urządzenia przenośne.

Dane pochodzą z badania gemiusAudience, prowadzonego obecnie w ponad 30 krajach w regionie EMEA (Europa, Afryka Północna i Bliski Wschód). Celem badania jest poznanie liczby i profilu demograficznego użytkowników Internetu oraz sposobu, w jaki korzystają z sieci. Badanie jest prowadzone zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR. W Polsce jest realizowane pod nazwą Megapanel PBI/Gemius.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

technologie