Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2019-04-16 14:29

AdOcean z planowaniem kampanii w oparciu o demografię

AdOcean z planowaniem kampanii w oparciu o demografię

Gemius wprowadza nową funkcjonalność do narzędzia AdOcean. Adserwer ten, jako jeden z nielicznych oferuje dane zasięgowe oraz demograficzne, a także informacje o współoglądalności kampanii na różnych urządzeniach. Dzięki temu możliwe staje się planowanie kampanii w oparciu o demografię użytkowników. 

Nowe możliwości, które daje AdOcean, pozwalają wydawcom dokładnie określić profil użytkownika, który zetknął się z kampanią na ich przestrzeni reklamowej. Ustawienie liczby odbiorców kampanii może odbywać się według trzech kryteriów: realni użytkownicy, a także w podziale na płeć: kobiety i mężczyźni. 

Dzięki nowym funkcjonalnościom wprowadzonym do adserwera, statystyki wybranych kampanii mogą zostać rozbudowane o:

  • nowe dane dotyczące płci czy wieku użytkowników, do których dotarła kampania.
  • krzywą budowania zasięgu opartą na realnych użytkownikach (RU)
  • wartość GRP dla kampanii
  • podział ruchu na PC i mobile oraz współoglądalność na tych platformach
  • częstotliwość kontaktu z kampanią
  • informacje o zasięgu w grupie docelowej i odniesienie go do całości populacji internautów
  • zasięg kampanii w podziale na placementy

Ponadto wszystkie dane w AdOcean mogą być przeliczane nie tylko dla całego zbioru, ale także dla wybranych grup celowych.

Wprowadzenie nowej funkcjonalności, opartej o autorskie rozwiązanie Gemius, dostarcza wydawcom cenną informację zwrotną o potencjale własnej powierzchni reklamowej. Dzięki temu mogą oni jeszcze dokładniej odpowiadać na oczekiwania reklamodawców – mówi Radosław Gołąb, Advertising Business Development Director w Gemius. – Informacje o demografii użytkowników, którzy mieli kontakt z kampanią, pozwalają lepiej poznać własną powierzchnię, zachowania grupy docelowej, a co za tym idzie na nowo zdefiniować produkty reklamowe. Planowanie kampanii w oparciu o demografię to kolejny, ważny krok w rozwoju naszego narzędzia.

AdOcean to adserwer, który pozwala wydawcom efektywnie zarządzać powierzchnią reklamową zarówno w modelu tradycyjnym (direct sales), jak i w modelu programmatic. Jego nowa funkcjonalność dostępna jest obecnie na rynkach: polskim, węgierskim, łotewskim, ukraińskim, rumuńskim oraz tureckim. 

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

media

Kraj

Polska

Komentarz:

Radosław Gołąb

Dyrektor ds. rozwoju biznesu reklamowego w Gemiusie

w Gemius odpowiedzialny za rozwój produktów skierowanych na rynek reklamowy, czyli adserwera AdOcean oraz badania gemiusDirectEffect. Wcześniej przez 3 lata związany z brokerem Atmedia Sp. z o.o., gdzie specjalizował się w rozwijaniu oferty reklamowej wideo. Jest ekspertem w poszukiwaniu nowych obszarów ekspansji reklamy internetowej, mobilnej i niestandardowej.

Pokaż wszystkie artykuły z ekspertem