Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2017-11-20 09:00

Airbnb zdominowane przez kobiety

Airbnb zdominowane przez kobiety

W połowie listopada bieżącego roku władze Vancouver zdecydowały o ograniczeniu wynajmu mieszkań w ramach Airbnb. To kolejne miasto, które podjęło taką decyzję. W związku z tym Gemius postanowił się przyjrzeć serwisowi Airbnb.pl w polskiej sieci i sprawdzić, kim są odwiedzający go internauci. Dwie trzecie z nich to kobiety, a co piąty użytkownik mieszka na Mazowszu.

Władze takich miast jak Vancouver, Barcelona, Berlin, San Francisco, Paryż czy Nowy Jork w działalności serwisu Airbnb dostrzegają przyczynę wzrostu cen najmu lokali i zmniejszenie ich dostępności dla stałych mieszkańców miast. Ograniczając popularność serwisu, chcą zwiększyć komfort życia w tych miejscowościach.

Mazowsze w czołówce

Z zestawienia danych na temat osób korzystających ze strony Airbnb.pl wyłania się ciekawy profil użytkownika. Nieco ponad dwie trzecie osób, które we wrześniu odwiedziły ten serwis rezerwacyjny, to kobiety (67 proc.) (źródło Gemius/PBI). Ponad jedna trzecia użytkowników (36 proc.) mieszka w mieście powyżej 200 tys. mieszkańców. Aż co piąty (20 proc.) odwiedzający Airbnb.pl pochodzi z województwa mazowieckiego, podczas gdy udziały reprezentantów pozostałych województw nie przekraczają nawet 10 proc.

Młodzi, wykształceni, zamożni

Wśród internautów zaglądających na Airbnb.pl najwięcej jest osób w wieku 25–34 lat (42 proc.). Jedna trzecia (33 proc.) odwiedzających serwis legitymuje się wykształceniem wyższym. Najliczniej reprezentowane grupy zawodowe to specjaliści, osoby wykonujące wolne zawody (14 proc.) oraz studenci (13 proc.). Co piąty użytkownik (21 proc.) deklaruje dochody swojego gospodarstwa domowego powyżej 5000 zł, a 43 proc. stanowią członkowie jedno- lub dwuosobowych gospodarstw domowych.

Firma Gemius poddała analizie dane z września 2017 roku zebrane wśród polskich internautów w wieku 18–75 lat.

Dodatkowe informacje o branży turystycznej w reklamie wideo online znajdziesz pod linkiem.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

turystyka

Kraj

Polska