Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2016-03-14 15:17

Ciekawostki tygodnia: Big Data i Football Manager

Ciekawostki tygodnia: Big Data i Football Manager

Kolejna, cotygodniowa porcja ciekawostek, z którymi warto się zapoznać. Dla tych, którzy lubią być na bieżąco, analityk biznesowy Dominik Wieprzowski z firmy Gemius przygotował zestawienie najbardziej interesujących informacji z sieci.

Czy Twoja firma potrzebuje infrastruktury do obsługi Big Data? Z tego artykułu dowiesz się więcej o możliwych rozwiązaniach.

Które numery PIN są najczęściej, a które najrzadziej stosowane? Dlaczego – przy niewielkiej liczbie prób – można złamać przynajmniej połowę z nich? Oto analiza wyników pozyskanych bezpośrednio z wycieków baz danych. Dowiedz się, jakie błędy najczęściej popełniamy przy tworzeniu numerów PIN oraz czego należy się wystrzegać.

Z poniższego artykułu ucieszą się zarówno fani piłki nożnej, jak również osoby zainteresowane kulisami powstawania wielkich baz danych. Portal weszlo.com prezentuje świetny wywiad z szefem polskich researcherów, pracujących nad polską bazą w grze Football Manager.

Założyłeś własną firmę? W końcu przyjdzie moment, w którym będziesz musiał skupić się na jej rozwoju, a nie sprzedaży – inaczej zaszkodzisz interesom przedsiębiorstwa.

Kolejny raz padają oskarżenia w kierunku Kaspersky Lab's. Pomimo, że w branży od dłuższego czasu mówi się o stosowaniu przez tę firmę nieuczciwych chwytów wobec konkurencji, do tej pory nikt tego nie udowodnił. Kolejny element układanki (tym razem od byłego pracownika) zdaje się potwierdzać coś, co wielu uznawało za teorię spiskową.

Sieci neuronowe używane do łączenia obrazków? Efekty działania algorytmów na pewno Cię zadziwią – grafiki powstałe dzięki tej metodzie wyglądają po prostu nieziemsko.

Niepokojące informacje klimatyczne: styczeń 2016 najcieplejszym miesiącem w historii pomiarów – według danych NASA pod względem średniej temperatury w danym miesiącu, styczeń 2016 przebił nawet dotychczasowego rekordzistę (swoją drogą okazał się to... grudzień 2015).

Urzędnik, który ma zapłacić za wydanie błędnej decyzji? Ciekawostka prosto z polskiego rynku – coś, co prawdopodobnie ucieszy wiele osób borykających się z błędami urzędników państwowych.

Już wkrótce kolejna porcja ciekawostek!

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

artykuł

Autor:

Dominik Wieprzowski

analityk biznesowy w firmie Gemius

Specjalizuje się w dziedzinie statystycznej analizy zachowań użytkowników oraz personalizacji treści. Ma na swoim zawodowym koncie udział w budowie kilku tematycznych portali internetowych. Od lat związany z Gemiusem na rynku polskim i tureckim, gdzie wspiera klientów od strony analitycznej, metodologicznej i konsultingowej

Pokaż wszystkie artykuły z ekspertem