Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2016-02-01 13:00

Ciekawostki tygodnia: gąbki, blogerzy i Król Lew

Co ciekawego znaleźć można w sieci w tym tygodniu? Zdarza się, że omijamy ciekawe informacje lub modne aplikacje. Dla tych, którzy lubią być na bieżąco, Dominik Wieprzowski, analityk biznesowy z firmy Gemius, przygotował porcję artykułów, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.

Cykl zbierający ciekawostki tygodnia zawiera szereg przydatnych lub bezużytecznych, a bardzo ciekawych nowinek z internetu. Ci, którzy przegapili poprzedni odcinek, mogą nadal znaleźć go na naszej stronie. Dziś kolejna porcja interesujących wiadomości.

Gdy myślimy o najbardziej nudnych i monotonnych czynnościach, to co przychodzi nam do głowy? Twórcy gry Desert Bus próbowali chyba odpowiedzieć sobie na to pytanie tworząc grę, która została uznana za najbardziej nudną w całej historii przemysłu rozrywkowego.

Dzisiejsze badania naukowe potrafią zaskoczyć. Tym razem warto dowiedzieć się więcej o mało znanym hormonie, który ma wspomóc życie w jego końcowych etapach. Jak ma tego dokonać? Odpowiedź znajduje się w tym tekście.

Punkt zapalny do kolejnej dyskusji na temat „konsole vs PC”. Fani obu platform nieustannie wdają się w potyczki pokazując wyższość jednej nad drugą. Oliwy do ognia dolewa artykuł tłumaczący dlaczego umożliwienie rozgrywki jednocześnie ludziom z PC i konsol prawdopodobnie nigdy nie będzie możliwe.

Lubisz blogosferę i na bieżąco śledzisz związane z nią wydarzenia? Sprawdź co Jason Hunt (niegdyś Kominek) ma do powiedzenia na temat najlepszych blogerów w roku 2015.

Czy gąbki, które możemy kupić w sklepach to wytwór ludzkich rąk czy może są wykonane z prawdziwych gąbek morskich? Dowiesz się wszystkiego z tego artykułu. Polecam całą stronę, która jest skarbnicą wiedzy na temat powstawania wielu produktów.

Najlepsze przykłady wykorzystania PR-u w branży gier to coś, z czym zdecydowanie powinien zapoznać się każdy.

Widzisz się za kółkiem samochodu rajdowego, którym będziesz pędzić przez najtrudniejsze trasy Europy wśród chrzęstu żwiru, ryku silnika i innych odgłosów związanych z trudem pokonywania kolejnych kilometrów? Jeśli tak - zapoznaj się z podstawowymi technikami jazdy – nauczycielem będzie sam Colin McRae.

Na koniec coś o tym, dlaczego czasem warto zaufać świeżości i pomysłowości ludzi dopiero wkraczających do danego projektu. Sukces Króla Lwa w dużej części wynikał z sytuacji, w której większość doświadczonych animatorów skupiła się na projekcie Pocahontas, a sam Król Lew tworzony był przez stosunkowo świeży zespół. Szczegóły tej interesującej sprawy zapewnia Wikipedia.

Już wkrótce kolejna porcja ciekawostek!

Temat

Do schowka> Drukuj

Komentarz:

Dominik Wieprzowski

analityk biznesowy w firmie Gemius

Specjalizuje się w dziedzinie statystycznej analizy zachowań użytkowników oraz personalizacji treści. Ma na swoim zawodowym koncie udział w budowie kilku tematycznych portali internetowych. Od lat związany z Gemiusem na rynku polskim i tureckim, gdzie wspiera klientów od strony analitycznej, metodologicznej i konsultingowej

Pokaż wszystkie artykuły z ekspertem