Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2016-01-12 10:02

Ciekawostki tygodnia: Netflix, Big Data i David Beckham

Co ciekawego znaleźć można w sieci w tym tygodniu? Zdarza się, że omijamy ciekawe informacje lub modne aplikacje. Dla tych, którzy lubią być na bieżąco, Dominik Wieprzowski, analityk biznesowy z firmy Gemius, przygotował porcję artykułów, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.

Zacznijmy od jednej z najważniejszych informacji - Netflix jest już dostępny w Polsce - firma ogłosiła wejście na kolejne rynki na świecie. Netflix jest internetową siecią telewizyjną oferującą swoje usługi milionom internautów na całym świecie - dzięki niej mamy dostęp do niesamowitej bazy filmów i seriali. Ceny rozpoczynają się od 7,99 euro, a więcej informacji o tym, co znajduje się w ofercie można znaleźć w artykule zamieszczonym w serwisie Naekranie.pl.

fot. screen Netflix.com

Przewidywania na temat nadchodzącego roku to aktualnie gorący temat. Tym razem postanowiła się z nim zmierzyć Amy Webb - założycielka i prezes Webbmedia Group. Chcesz dowiedzieć się, na co zwracać szczególną uwagę? Przeczytaj artykuł m.in. o algorytmicznej detekcji osobowości, backdoorach i dronach.

Dla fanów wizualizacji danych - prosty (ale jednocześnie niezmiernie ciekawy) wykres obrazujący wpływy z filmów w stosunku do budżetów wydanych na ich produkcję. Sprawdź, który z filmów osiągnął największy zysk w porównaniu do wydanych nań pieniędzy.

Czy wiedzieliście, że niedźwiadki mogą czasami nabroić, ale są jednocześnie mądrymi zwierzątkami? Dowody przedstawiono na tym zdjęciu.

Temat Big Data będzie w tym roku niesamowicie mocno eksploatowany - jeśli chcesz pozostać zawsze na czasie, warto czytać najciekawsze pozycje na ten temat. Dzisiaj jedna z nich - zawiera nieco mniej czystych danych i metodologii, a więcej mówi o założeniach, dlatego przyda się nawet mniej „technicznym” osobom. Wystarczy zajrzeć na stronę HBRP.pl.

fot. bank zdjęć Fotolia

W internecie panuje powszechne przekonanie o zwiększeniu skali śledzenia użytkownika przez Microsoft i ich produkt Windows 10. Okazuje się, że przesyła on informacje także o wielu procesach uruchomionych na komputerze - między innymi grach oraz uruchomionych usługach streamingu. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź.

Sportowa ciekawostka - Alex Fergusson, poza byciem niesamowitym trenerem, odznaczał się też specyficznymi metodami i nieco staroświeckim podejściem do niektórych rzeczy. Jednym z tego przejawów było podejście do profesjonalnego wyglądu zawodników. Przeczytajcie o tym, jak David Beckham był zmuszony zmienić swoją fryzurę, aby zostać wpuszczonym na boisko.

A na koniec drobna ciekawostka ze świata - kampania społeczna w Norwegii proponowała, aby z okazji stulecia niepodległości Finlandii przekazać temu skandynawskiemu krajowi jedną z gór. Więcej informacji o tym prezencie znajdziecie na stronach The Independent.

Już wkrótce kolejna porcja ciekawostek!

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

artykuł

Autor:

Dominik Wieprzowski

analityk biznesowy w firmie Gemius

Specjalizuje się w dziedzinie statystycznej analizy zachowań użytkowników oraz personalizacji treści. Ma na swoim zawodowym koncie udział w budowie kilku tematycznych portali internetowych. Od lat związany z Gemiusem na rynku polskim i tureckim, gdzie wspiera klientów od strony analitycznej, metodologicznej i konsultingowej

Pokaż wszystkie artykuły z ekspertem