Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2016-03-25 13:18

Ciekawostki tygodnia: social media i AdWords

Co ciekawego znaleźć można w sieci w tym tygodniu? Dla tych, którzy lubią być na bieżąco kolejna, cotygodniowa porcja ciekawostek, z którymi warto się zapoznać. Zestawienie najbardziej interesujących informacji z sieci przygotował Dominik Wieprzowski, analityk biznesowy z firmy Gemius.

Dzięki obecności mediów społecznościowych np. takich portali jak Facebook czy Twitter możemy przeprowadzać wiele badań na ogromnych grupach internautów. Czego można się dowiedzieć przez 5 lat badania mediów społecznościowych? Sprawdźcie artykuł Jana Zająca.

AdWords w pigułce? Tym razem jednak od zupełnie innej strony - artykuł przeznaczony dla osób, które chcą zdecydować się na optymalizację swoich wydatków w SEM.

Marzec 2016 miesiącem przełomowym w dziedzinie sztucznej inteligencji. Algorytm DeepMind przygotowany przez Google zdołał pokonać Lee Sedola - jednego z mistrzów Go. Do tej pory maszynom nie udawało się skutecznie wygrywać z zawodnikami z najwyższej półki w Go. Wygrana DeepMind to dowód na to, że pracownicy Google postawili pierwszy krok na drodze do ulepszania algorytmów sztucznej inteligencji. Sam pojedynek zakończył się ostatecznie wynikiem 4-1, a niektóre ruchy podejmowane przez DeepMind określane były jako "niespotykane".

Dlaczego algorytmy optymalizacji treści mogą okazać się złe oraz o jednym ze znanych błędów poznawczych - zapraszam do lektury artykułu.

473 to nowa magiczna liczba - właśnie tyle genów ma nowa sztuczna komórka stworzona w jednym z laboratoriów. Jest to ogromne osiągnięcie nauki - genom tej komórki jest obecnie najmniejszy spośród wszystkich nam znanych. Co więcej, komórka ta jest zdolna do replikacji i w pełni funkcjonalna - tym samym budząc jeszcze większy zachwyt.

Kolejny krok w rozwoju technologii odnawialnych źródeł energii - tym razem naukowcy z MIT opracowali wieże solarne, które są w stanie wytworzyć nawet dziesięciokrotnie więcej energii niż stosowane obecnie panele słoneczne.

Już wkrótce kolejna porcja ciekawostek!

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

artykuł

Kraj

Polska

Autor:

Dominik Wieprzowski

analityk biznesowy w firmie Gemius

Specjalizuje się w dziedzinie statystycznej analizy zachowań użytkowników oraz personalizacji treści. Ma na swoim zawodowym koncie udział w budowie kilku tematycznych portali internetowych. Od lat związany z Gemiusem na rynku polskim i tureckim, gdzie wspiera klientów od strony analitycznej, metodologicznej i konsultingowej

Pokaż wszystkie artykuły z ekspertem