Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2016-04-12 09:08

Emeryci i renciści w sieci. Gdzie ich szukać?

Chcesz dowiedzieć się, jakiego typu strony internetowe mają wśród swoich użytkowników największy udział emerytów i rencistów? Sprawdź w rankingu przygotowanym przez firmę Gemius.

Jak wynika z danych Gemiusa (luty 2016 roku) w rankingu TOP 10 stron WWW, które swoją zawartością celnie trafiają w potrzeby emerytów i rencistów, znajdują się między innymi strony z informacjami z zakresu rozrywki, finansów i biznesu, zdrowia, geografii oraz strona z usługami brokerskimi.

Na pierwszej pozycji w rankingu znalazł się portal Krzyzowki.info (38,5 proc. odwiedzających stronę to przedstawiciele analizowanej grupy), która jest narzędziem pomocnym przy rozwiązywaniu łamigłówek.  Użytkownicy chętnie sięgali również po inne strony o podobnej tematyce – Szarada.net (29,4 proc.) i Krzyzowki.net (28,4 proc.), które dodatkowo dają możliwość udziału w wielu grach słownych.

Biznes i finanse

Przedstawiciele analizowanej grupy odwiedzali chętnie także serwis brokerski Investroom.pl (32,8 proc.), czy serwis o tematyce biznesowej Wallstreetmagazine.pl (28,1 proc.).

Zdrowie w sferze zainteresowania

Stosunkowo wysoki odsetek emerytów i rencistów (32,1 proc.) zaglądał też na stronę Vitafon.pl (oferującą informacje o jednej z metod leczenia). W kwestiach związanych ze zdrowiem w potrzeby emerytów trafiała także strona Domyseniora.pl (28,6 proc.), na której mogli znaleźć m.in. informacje o sanatoriach.

Emeryci i renciści w lutym 2016 roku zaglądali także na stronę Nurka.pl (35,8 proc.), na której znaleźć można zdjęcia i grafiki do wykorzystania m.in. w mediach społecznościowych. Przebojów sprzed lat szukali w internetowym radiu Radiopogoda.pl, gdzie w analizowanym miesiącu emeryci i renciści stanowili 33,9 proc. odwiedzających.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Kraj

Polska