Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-10-15 08:33

Estonia: newsy na ekranach tabletów

Ponad 258 tys. surfujących Estończyków przegląda krajową sieć za pomocą tabletów. Internauci z tej grupy najwięcej czasu spędzają na stronie z newsami, czyli Delfi.ee. Sprawdź, na przeglądanie jakich krajowych stron estońscy użytkownicy tabletów poświęcają najwięcej czasu.

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Gemiusa (dane z kwietnia 2015 roku), w Estonii krajową sieć za pomocą tabletów przegląda ponad 258 tys. internautów, którzy są między 15 a 74 rokiem życia (93,2 proc. użytkowników sieci). A na jakich stronach WWW spędzają oni najwięcej czasu?

Najwięcej czasu na przeglądanie newsów

Okazuje się, że spośród krajowych stron internetowych estońscy użytkownicy tabletów najwięcej czasu poświęcali na przeglądanie strony z newsami, czyli Delfi.ee. Każdy z odwiedzających tę stronę za pomocą tabletu spędził na niej średnio 56 minut. Analiza pokazuje także, że użytkownikami Delfi.ee jest siedmiu na dziesięciu (69 proc.) internautów łączących się z krajową siecią za pomocą tabletu. Ponad 192 tys. takich osób wykonało 9,15 mln odsłon tej strony.

O badaniu gemiusAudience

Dane pochodzą z międzynarodowego badania realizowanego w firmie Gemius w około 30 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (gemiusAudience). Jego celem jest poznanie liczby i profilu demograficznego użytkowników Internetu oraz sposobu, w jaki korzystają z sieci, zarówno stron www, materiałów audio i wideo, jak i aplikacji. Badanie jest prowadzone zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR. W Polsce jest realizowane pod nazwą Megapanel PBI/Gemius.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Branża

media

Kraj

Estonia