Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2016-02-10 08:34

Europa Środkowo-Wschodnia: Najwięcej odsłon z Chrome

Jak najczęściej przeglądamy strony WWW? Sprawdź na najnowszej infografice Gemiusa, jak wygląda ranking TOP 3 przeglądarek w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Czy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej coraz rzadziej przegląda się strony WWW na tabletach i smartfonach? W poprzednim zestawieniu najpopularniejszych przeglądarek internetowych przygotowanym na podstawie danych Gemiusa, wśród dominujących znalazły się także przeglądarki mobilne. Według zebranych przez Gemiusa danych z grudnia 2015 roku, w wybranych krajach Europy nie znajdziemy ich już w rankingach.

Chrome nadal popularny w Europie

Czołowe miejsce we wszystkich analizowanych krajach zajmuje najnowsza wersja przeglądarki Chrome – 47.x. W Chorwacji i na Węgrzech w TOP 3 znalazła się także jej poprzednia wersja. W każdym z analizowanych krajów Europy Środkowo-Wschodniej z najnowszej wersji Chrome w grudniu 2015 roku wykonano ponad 20 proc. odsłon stron krajowych. Najwięcej w Słowenii – 27,7 proc.

Białoruś i Ukraina bez Firefoksa

W dwóch europejskich krajach (Białoruś i Ukraina) w zestawieniu TOP 3 przeglądarek nie znalazł się Firefox. Po zwyciężającym w rankingu Chrome, na drugim miejscu znajdują się w tych krajach Opera 34.x (13,1 proc. odsłon stron białoruskich) oraz Yandex 15.x (10,4 proc. odsłon stron ukraińskich). Trzecie miejsce jeśli chodzi o liczbę odsłon stron białoruskich i ukraińskich zajmują odpowiednio Yandex 15.x (7,6 proc. odsłon stron białoruskich) i Internet Explorer 10.x (8,6 proc. odsłon stron ukraińskich).

Popularniejsza jest starsza wersja Firefoksa

Firefox w wersji 42.x znalazł się na drugim miejscu zestawienia TOP 3 w czterech z ośmiu analizowanych krajów. Natomiast tylko w Polsce w zestawieniu znajdują się dwie wersje przeglądarki Firefox – 42.x i 43.x – generujące odpowiednio 14,4 proc. i 7,8 proc. odsłon stron krajowych.

Internet Explorer utrzymuje się w TOP 3

W czterech z ośmiu analizowanych krajów, Internet Explorer znalazł swoje miejsce wśród trzech generujących najwięcej odsłon przeglądarek. W Czechach zajmuje drugie miejsce w rankingu (15,8 proc.), na trzecim znajduje się w Słowenii (10,6 proc.) oraz na Słowacji (6 proc.) i Ukrainie (8,6 proc.). Warto jednak zwrócić uwagę na to, że na Ukrainie w zestawieniu znalazła się starsza wersja przeglądarki – 10.x. – w pozostałych krajach jest to aktualniejsza wersja, czyli 11.x.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

technologie