Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2018-01-22 09:00

Grudzień z przepisami online

Grudzień z przepisami online

Serwisy internetowe, które poruszają tematy związane z kuchnią i gotowaniem, w grudniu 2017 roku cieszyły się dużą popularnością wśród polskich internautów. To zjawisko było zauważalne zwłaszcza wśród kobiet. Okazało się, że podczas kulinarnych poszukiwań użytkownicy sieci częściej sięgali po urządzenia mobilne niż komputery osobiste i laptopy.

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia skłoniły polskie internautki do tego, aby zasięgnąć rady nie w książkach kucharskich, lecz w serwisach internetowych poświęconych kulinariom, szczególnie korzystały one wtedy z urządzeń mobilnych. Rekordowy wzrost zainteresowania przepisami online wśród użytkowniczek sieci nastąpił dzień przed Wigilią. W sobotę 23 grudnia strony WWW o gotowaniu i kulinariach za pomocą urządzeń mobilnych odwiedziło 1,32 mln internautek, czyli dwa razy więcej niż średnio w pozostałe dni miesiąca (źródło: badanie Gemius/PBI, grudzień 2017).

Mobilni w święta

Okazało się, że w grudniu spadła liczba internautów, którzy łączyli się z siecią za pomocą komputerów osobistych i laptopów – średnio 13,5 mln użytkowników dziennie korzystało z tych urządzeń na przestrzeni całego miesiąca. W niedzielę 24 grudnia z tych urządzeń skorzystało jedynie 10,2 mln użytkowników, natomiast 25 grudnia liczba ta wzrosła zaledwie do 10,5 mln internautów. W okresie świątecznym Polacy poświęcili na surfowanie w sieci średnio 1 godz. 23 min, co stanowi najniższy wynik w porównaniu z pozostałymi dniami w analizowanym miesiącu, kiedy ten czas wynosił 1 godz. 58 min.

Kiedy najchętniej korzystaliśmy z sieci?

Między 11 a 13 grudnia odnotowano największy ruch w polskiej sieci w porównaniu z pozostałymi dniami analizowanego miesiąca. W tym okresie średnio 22,8 mln użytkowników korzystało z internetu. Okazało się, że w tym czasie internauci poświęcili średnio 2 godz. 11 min na buszowanie po stronach WWW.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

Analiza

Branża

media

Kraj

Polska