Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-07-27 07:42

Najpopularniejsze krajowe strony WWW na Łotwie

Surfujący Łotysze spośród krajowych stron WWW najchętniej wybierają te, które zawierają newsy lub oferują darmową skrzynkę pocztową. Podziel się ze znajomymi najnowszą grafiką przygotowaną przez firmę Gemius.

Gemius przeanalizował 5 najpopularniejszych stron krajowych na Łotwie wśród użytkowników komputerów stacjonarnych, tabletów i smartfonów. Okazało się, że niezależnie od urządzenia jest to serwis oferujący między innymi bezpłatną skrzynkę e-mailową Inbox.lv, trzy strony z newsami: Delfi.lv, Tvnet.lv/Apollo.lv i Kasjauns.lv, a także serwis społecznościowy Draugiem.lv. Dane pochodzą z maja 2015 roku i dotyczą użytkowników sieci w wieku od 7 do 74 lat.

Skrzynka e-mailowa i newsy

Analiza pokazuje jednak, że wśród użytkowników komputerów stacjonarnych największym zainteresowaniem cieszy się strona Inbox.lv. Odwiedza ją sześciu na dziesięciu łotewskich internautów korzystających z PC (61 proc.). Tymczasem na ekranach tabletów i smartfonów największą popularnością cieszy się strona Delfi.lv, zagląda na nią odpowiednio 67 i 63 proc. użytkowników tych urządzeń.

Najwięcej czasu w serwisie społecznościowym

Okazuje się też, że spośród 5 najpopularniejszych krajowych stron WWW łotewscy internauci najwięcej czasu spędzają na Draugiem.lv, i to niezalenie od tego, czy korzystali z komputera stacjonarnego (średnio 9 godzin i 10 minut na osobę na miesiąc), smartfona (średnio 2 godziny i 48 minut) czy tabletu (średnio 49 minut).

O badaniu gemiusAudience

Dane pochodzą z międzynarodowego badania realizowanego w firmie Gemius w około 30 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (gemiusAudience). Jego celem jest poznanie liczby i profilu demograficznego użytkowników Internetu oraz sposobu, w jaki korzystają z sieci, zarówno stron www, materiałów audio i wideo, jak i aplikacji. Badanie jest prowadzone zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR. W Polsce jest realizowane pod nazwą Megapanel PBI/Gemius.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Branża

media

Kraj

Łotwa