Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-01-21 09:44

NFZ.pl, Clinlife.pl i Myheritage.pl trafiają w potrzeby 60+

Nfz.pl, Clinlife.pl i serwis Myheritage.pl to strony WWW, które odwiedza najwyższy odsetek internautów w wieku 60 lat i powyżej 60 roku życia. Sprawdź też, na których stronach WWW jest stosunkowo więcej kobiet i mężczyzn w tej grupie wiekowej.

W styczniu obchodzimy Dzień Babci (21 stycznia) i Dzień Dziadka (22 stycznia). Z tej okazji Gemius przygotował zestawienie stron internetowych, na których jest stosunkowo dużo kobiet i mężczyzn w wieku 60 lat i więcej. Analizie poddano dane z okresu wrzesień–listopad 2014 roku.

Okazało się, że:

  • Wśród stron WWW odwiedzanych przez najwyższy odsetek internautów w wieku 60+ są: Clinlife.pl (tj. platforma zawierająca między innymi informacje o badaniach klinicznych), serwis Myheritage.pl, który pozwala stworzyć drzewo genealogiczne online, oraz strona Nfz.gov.pl.
  • Wśród stron WWW chętnie odwiedzanych przez kobiety 60+ znajdują się dwa e-sklepy, tj. Bonprix.pl i Tchibo.pl, a także Newsweek.pl i dwa serwisy banku PKO BP – Ipko.pl i Pkobp.pl.
  • Mężczyźni 60+, tak jak kobiety w tym wieku, również stanowią stosunkowo wysoki odsetek odwiedzających stronę Newsweek.pl. Ponadto panowie 60+ relatywnie chętnie odwiedzają strony WWW: Biznes.pl, Ekstraklasa.tv, Toyota.pl i Ideabank.pl.

O badaniu

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego w sposób ciągły od 10 lat przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują popularność stron WWW oraz związanych z nimi profili społeczno-demograficznych internautów. Więcej o badaniu: www.audience.gemius.pl

Temat

Do schowka> Drukuj

Branża

Media

Kraj

Polska