Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2017-04-18 08:58

Niemcy: TOP10 reklam wideo online

Niemcy: TOP10 reklam wideo online

Reklamę wideo marki 1und1.de oglądało w marcu 8,7 mln osób. Kreacja firmy oferującej usługi internetowe i telefonii komórkowej została wyświetlona 48,2 mln razy. Sprawdź, które 10 spotów było odtwarzanych przez największą liczbę niemieckich internautów.

Gemius przeanalizował, które reklamy wideo były najmocniej promowane w niemieckiej sieci. Analiza uwzględnia dane z ostatniego miesiąca zebrane wśród internautów w wieku 18-90 lat korzystających z komputerów stacjonarnych i laptopów. W rankingu 10 spotów, które w marcu dotarły do największej liczby użytkowników, pierwsze miejsce zajęło wideo promujące ofertę 1und1.de (marka należąca do 1&1 Internet SE). Ta kreacja wyświetliła się 8,7 mln internautów (źródło: gemiusAdReal).

Elektronika i internet wysoko w zestawieniu

To kolejny miesiąc, w którym spot niemieckiego dostawcy internetu i telefonii lokuje się wysoko w zestawieniu. Jest liderem nie tylko pod względem liczby użytkowników, ale ma także najwięcej wyświetleń spośród reklam ujętych w TOP10 – 48,2 mln. Były to emisje głównie w serwisach należących do powiązanej z 1und1.de firmy 1&1 Mail & Media GmbH. W marcowym rankingu znalazły się jeszcze trzy inne spoty dotyczące elektroniki lub usług świadczonych przez internet. Dwie reklamy promują marki Amazon Group: na trzecim miejscu w TOP10 znalazł się spot usługi Amazon Prime Video, który oglądało 3,9 mln internautów. Z kolei kreacja promująca interaktywny głośnik Amazon Echo wyświetliła się 3,3 mln osób, zajmując piątą lokatę. 3,3 mln niemieckich użytkowników sieci oglądało reklamę sprzętu Samsung Galaxy (Samsung Electronics).

Samochody wróżą wiosnę?

Oczywiście, nie wszystkie sprawy możemy załatwić na odległość dzięki serwisom internetowym i telefonom komórkowym. Czasami musimy się gdzieś wybrać osobiście. Niemieckich użytkowników sieci zachęcały do tego reklamy pojazdów – w marcu widoczne były kreacje Suzuki (Suzuki Motor Corporation) i Fiata (Fiat Chrysler Automobiles – FCA). Spot japońskiego producenta znalazł się na drugim miejscu w rankingu, oglądało go 4,7 mln internautów, a wideo Fiata wyświetliło się 3 mln osób. Wiosna sprzyja nie tylko zmianom samochodów na nowszy model, ale także odświeżeniu wyposażenia domu i porządkom w otoczeniu, co sygnalizuje obecność w rankingu Ikei (Ikea Group), której spot był oglądany w internecie przez 2,8 mln osób, czy kreacja sieci marketów budowlanych Hornbach (Hornbach Group), którą oglądało 2,5 mln użytkowników.

Do schowka> Drukuj

Branża

reklama

Kraj

Niemcy