Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2017-03-29 10:38

Niemcy: TOP10 reklam wideo online

Niemcy: TOP10 reklam wideo online

Portal dla pacjentów z łuszczycą, telefonia komórkowa i sprzęt oraz odzież sportowa ─ to tematy spotów oglądanych w lutym przez największą liczbę niemieckich internautów. Z analizy firmy Gemius wynika, że reklama przewodząca w rankingu wyświetliła się 8,5 mln osób.

Gemius przeanalizował, jakie reklamy wideo online dotarły do największej liczby użytkowników niemieckiej sieci. Analiza uwzględnia dane z ostatniego miesiąca, zebrane wśród internautów w wieku 18-90 lat, korzystających z komputerów stacjonarnych i laptopów. Liderem wśród 10 spotów, które w lutym były odtwarzane przez największą liczbę użytkowników sieci, została kreacja promująca serwis Unbeschwert-mit-schuppenflechte.de (należący do firmy Novartis). Na reklamę tej strony WWW dla pacjentów z łuszczycą natrafiło 8,5 mln internautów (źródło: gemiusAdReal).

Trzy razy o zdrowiu, trzy razy o elektronice

W TOP10 znalazły się trzy spoty reklamujące usługi i produkty dla zdrowia. Oprócz wspomnianego już serwisu była to kreacja farmaceutyków marki Wick (Procter & Gamble Co.), którą oglądało 4 mln internautów, i Hexal AG (ponownie Novartis) z 3,9 mln oglądających. W rankingu pojawiły się także trzy marki związane z elektroniką i internetem. Na drugim miejscu zestawienia uplasował się spot dostawcy telefonii komórkowej 1und1.de (1&1 Internet SE), który wyświetlił się 7,7 mln osób. Na przedostatnią pozycję w TOP10 trafiła reklama promująca serwis z audiobookami Audible (Amazon Group), którą oglądało 3,6 mln internautów. Ostatnie miejsce w zestawieniu zajmuje spot promujący urządzenia mobilne Samsung Galaxy (Samsung Electronics), z wynikiem 3,3 mln osób.

Najwięcej wyświetleń spotów 1und1.de

Wśród 10 spotów, które w lutym dotarły do największej liczby niemieckich internautów, najwięcej wyświetleń ─ 35,4 mln ─ miała kreacja 1und1.de, promująca telewizję, internet i telefon w jednym pakiecie. Reklama Unbeschwert-mit-schuppenflechte.de odtworzyła się 22,4 mln razy, a spot marki Fiat (Fiat Chrysler Automobiles – FCA) był wyświetlany 19,4 mln razy.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

media, reklama

Kraj

Niemcy