Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2017-11-28 09:00

Serwisy sportowe w górę w październiku

Serwisy sportowe w górę w październiku

27,5 mln Polaków łączyło się w październiku z internetem. Łączna liczba odsłon wygenerowanych na wszystkich urządzeniach wyniosła 54,3 mld, a średni dzienny czas surfowania po sieci – 2 godz. 5 min. W związku z awansem Polaków na piłkarski mundial obserwowano też skokowe wzrosty odwiedzalności serwisów sportowych.  

Poruszenie wśród e-kibiców

W październiku reprezentacja Polski w piłce nożnej, zwycięsko rozgrywając dwa ostatnie spotkania w eliminacjach (5 i 8 października), wywalczyła awans na mistrzostwa świata 2018. Oba mecze wpłynęły na zwiększony ruch w serwisach poświęconych tematyce sportowej. Największe zainteresowanie nimi przypadło w terminie, gdy rozgrywano drugie, decydujące spotkanie z Czarnogórą – 8 października. Odnotowano wtedy aż 24,5 mln odsłon w serwisach sportowych na urządzeniach mobilnych, co stanowiło jednocześnie rekordowy wynik dla tych stron WWW w ujęciu miesięcznym (źródło: badanie Gemius/PBI). Najwyższy wynik odsłon generowanych na komputerach stacjonarnych i laptopach obserwowano natomiast dzień po rozegranym meczu – 9 października (25,9 mln odsłon).

Ponad 1/3 internautów łączy się z siecią tylko za pomocą urządzeń mobilnych

W październiku dzienny rekord liczby internautów padł w środę 4 października (22,1 mln). Najmniej osób korzystało z internetu w sobotę 14 października – 20,6 mln. Za pomocą urządzeń mobilnych najwięcej osób łączyło się z siecią 24 października (16,7 mln), a za pośrednictwem komputerów stacjonarnych i laptopów – 10 października (14,7 mln). W październiku użytkownicy łączący się z siecią tylko za pomocą smartfonów i tabletów stanowili średnio dziennie 37 proc. ogółu internautów, podczas gdy użytkownicy korzystający wyłącznie z komputerów stacjonarnych i laptopów – 25 proc.

 

 

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

media

Kraj

Polska