Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-05-05 09:39

Strona Państwowej Komisji Wyborczej z milionem odwiedzających

Wybory do Europarlamentu i władz samorządowych znacząco zwiększyły popularność strony WWW Państwowej Komisji Wyborczej. Czy podobnie będzie podczas wyborów prezydenckich w maju 2015 roku?

W najbliższych wyborach prezydenckich będzie można zagłosować za pomocą poczty, ale tradycyjnej, nie internetowej. Choć przy zliczaniu głosów zostanie wykorzystany system informatyczny, to tylko w formie testowej. Wiążący wynik wyborów będzie wymagał ręcznego liczenia głosów. Choć elektroniczne głosowanie powoli staje się światową normą, to wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo nie zostanie wprowadzone w Polsce. Ale czy mieszkańcy naszego kraju w ogóle interesują się informacjami dotyczącymi możliwości, warunków i procedur głosowania? Gemius postanowił przeanalizować, jaką popularnością cieszy się strona Państwowej Komisji Wyborczej. Pod uwagę wzięto dane z okresu luty 2014–styczeń 2015.

Pięciokrotny wzrost popularności

W ubiegłym roku w Polsce wybory powszechne odbyły się dwukrotnie. W maju wybieraliśmy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego, a w listopadzie – do samorządów lokalnych. Dane pokazują, że w analizowanym okresie właśnie w tych miesiącach strona Pkw.gov.pl cieszyła się największą popularnością. W maju 2014 roku odwiedziło ją 0,61 mln użytkowników sieci (2,8 proc. internautów), podczas gdy miesiąc wcześniej odwiedzających było pięciokrotnie mniej (0,12 mln; 0,55 proc.), a dwa miesiące przed wyborami – ponad sześciokrotnie mniej (0,09 mln; 0,44 proc.).

Ponad milion odwiedzających

Jeszcze większym zainteresowaniem strona WWW Państwowej Komisji Wyborczej cieszyła się podczas wyborów samorządowych, które odbyły się w listopadzie 2014 roku. Na Pkw.gov.pl gościło wtedy 1,17 mln internautów (5,44 proc.), czyli dwukrotnie więcej niż miesiąc wcześniej (0,56 mln; 2,61 proc.) i niemal czterokrotnie więcej niż dwa miesiące wcześniej (0,3 mln; 1,38 proc.). Z kolei w grudniu, miesiąc po wyborach samorządowych, analizowaną stronę odwiedziło 0,22 mln użytkowników sieci (1 proc.)

O badaniu Megapanel PBI/Gemius

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego w sposób ciągły od 10 lat przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują popularność stron WWW oraz związanych z nimi profili społeczno-demograficznych internautów.

Dane z badania Megapanel PBI/Gemius służą reklamodawcom, agencjom reklamowym i domom mediowym do szacowania potencjału reklamowego stron WWW i planowania kampanii online. Korzystają z nich również wydawcy, którzy na ich podstawie szacują udział własny w rynku internetowym i wyceniają powierzchnie reklamowe, jakimi dysponują. Więcej o badaniu: www.audience.gemius.pl.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Kraj

Polska