Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-09-28 16:00

Rosja: strony WWW najchętniej odwiedzane przez seniorów

Jakie strony internetowe zyskały największą popularność rosyjskich internautów powyżej 55 roku życia? Okazuje się, że Aliexpress.com, Adobe.com i Mozilla.com. Sprawdź nowy ranking Gemiusa.

Najważniejszą informacją na temat rosyjskich seniorów jest to, że, wbrew panującym stereotypom odnoszącym się do osób starszych, chętnie korzystają z ofert firm e-commerce. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu serwisu Aliexpress doskonale to pokazuje. Widać też gołym okiem, że chiński serwis rozwija się na naprawdę globalną skalę. Przypomnijmy, portal aukcyjny należący do grupy Alibaba jest też liderem wzrostów w sektorze e-commerce w Polsce.

W tym zestawieniu widać również, że osoby starsze w Rosji coraz chętniej sięgają po bankowość elektroniczną i nowe narzędzia internetowe.

Rynki wschodnioeuropejskie charakteryzują się tym, że wciąż są tam bardzo popularne rodzime produkty. Facebook, na przykład, wciąż przegrywa z VKontaktie. To tylko jeden z przykładów, choć bardzo wyrazisty. Jednakże, w wypadku rosyjskich seniorów dominacja rosyjskich i rosyjskojęzycznych serwisów nie jest tak widoczna, przynajmniej jeśli chodzi o dynamikę wzrostu popularności.

Materiał ukazał się na stronie magazynu Brief.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Branża

media, reklama

Kraj

Rosja