Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-11-03 10:11

Rumunia: Ranking najpopularniejszych stron WWW

Ze stron Google.com i Google.ro korzysta największy odsetek rumuńskich internautów (niemal 90 proc. użytkowników sieci). Na podium jest także Facebook.com i Youtube.com. Sprawdź, jakie jeszcze adresy internetowe znajdują się w rankingu 10 najpopularniejszych stron WWW w Rumunii.

Gemius niedawno uruchomił nową wersję rumuńskiej strony WWW. Efekty można zobaczyć pod tym linkiem. Z tej okazji sprawdzono, na jakie strony internetowe najczęściej zaglądają użytkownicy sieci w Rumunii powyżej 14 roku życia. Analizą objęto dane z lipca 2015 roku.

Pierwsza trójka to Google, Facebook i YouTube

Okazało się, że w rankingu znalazły się przede wszystkim strony globalne. Pierwsze miejsce należy do Google’a (dane łączne dla Google.com i Google.ro) – zasięg 89, 1 proc., drugie do Facebooka (81,3 proc.), a trzecie do Youtube’a (68 proc.).

W Rumunii popularny jest także między innymi amerykański portal Yahoo!, na który zagląda ponad połowa użytkowników sieci (58,2 proc.), serwis Olx.ro, odwiedzany przez blisko jedną trzecią internautów (37,3 proc.), a także strona mozilla.org, na której można spotkać co czwartego surfującego Rumuna (29,2 proc.).

Top 10 z trzema lokalnymi stronami

W rankingu pojawiły się również trzy krajowe strony WWW. Serwisy newsowe: Adevarul.ro (25,2 proc.) i  Stirileprotv.ro (25,1 proc.) a także strona internetowa telewizji informacyjnej – Romaniatv.net (24,7 proc.).

O badaniu gemiusAudience

Dane pochodzą z międzynarodowego badania realizowanego w firmie Gemius w około 30 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (gemiusAudience). Jego celem jest poznanie liczby i profilu demograficznego użytkowników Internetu oraz sposobu, w jaki korzystają z sieci, zarówno stron www, materiałów audio i wideo, jak i aplikacji. Badanie jest prowadzone zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR. W Polsce jest realizowane pod nazwą Megapanel PBI/Gemius.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Branża

media

Kraj

Rumunia