Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2018-08-13 00:00

Rozrywka, kultura, publicystyka - polski internet w październiku

Rozrywka, kultura, publicystyka - polski internet w październiku

Internauci chętnie czytają o kulturze podczas pracy, a strony poświęcone publicystyce cieszyły się w październiku wmożoną popularnością w związku z wyborami samorządowymi. Więcej o tym, jak Polacy korzystali z sieci w październiku, dowiesz się z najnowszej analizy Gemiusa.

Okres wakacyjny sprzyja poszukiwaniom przez internautów informacji związanych z podróżami i turystyką. Okazuje się, że Polacy najchętniej surfują po stronach WWW o tej tematyce za pomocą urządzeń mobilnych. Najwięcej odsłon w serwisach z podróżami i turystyką, korzystając ze smartfonów i tabletów, internauci wykonali we wtorek 24 lipca – 21,8 mln (źródło: Gemius/PBI, lipiec 2018).

Lipiec z dala od służbowych komputerów

Z danych wynika, że w lipcu zmalała liczba internautów surfujących po sieci za pomocą służbowych komputerów osobistych i laptopów, co może być spowodowane sezonem urlopowym. Co ciekawe, najwięcej Polaków przeglądało strony WWW podczas pracy we wtorki i środy (odpowiednio średnio 2,4 i 2,3 mln osób). Najmniej aktywne pod tym względem były piątki (średnio 2 mln internautów).

Urządzenia mobilne popularne również w lipcu

Odsetek użytkowników, którzy surfowali w sieci wyłącznie za pomocą urządzeń mobilnych, również w lipcu jest dużo większy niż odsetek tych, którzy wykorzystywali w tym celu tylko komputery osobiste i laptopy. W sobotę 21 lipca udział użytkowników korzystających z internetu wyłącznie za pomocą smartfonów i tabletów był rekordowy – te osoby stanowiły 49 proc. wszystkich internautów.

Polacy w sieci

W lipcu z internetu korzystało 26,9 mln Polaków (13,1 mln kobiet oraz 13,9 mln mężczyzn). Łącznie wykonali oni 53,5 mld odsłon, a przeciętny internauta spędził w sieci 2 godz. i 3 min dziennie. Najbardziej aktywnym pod względem liczby internautów dniem miesiąca był wtorek 31 lipca (22,5 mln osób), a najmniej osób korzystało z internetu w sobotę 7 lipca (20,5 mln).

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

media

Kraj

Polska