Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-01-11 23:00

Strony internetowe ostatniej dekady

Od trzech lat najpopularniejszymi stronami WWW w Polsce są: Google.pl, Facebook.com, Yotube.com, Onet.pl i Google.com. W zestawieniu dziesięciu ulubionych stron internetowych najdłużej znajdują się: Allegro.pl, Wp.pl, Onet.pl i Google.pl, ale ostatnia z wymienionych stron WWW nie zawsze była numerem jeden.

Przez dziesięć lat badania internetu przez firmę Gemius (od października 2004 do października 2014 roku) zaszło wiele zmian w zestawieniu dziesięciu najpopularniejszych stron WWW. Jakie są, a jakie były ulubione strony internetowe polskich użytkowników sieci?

  • Przez 10 lat wśród dziesięciu najpopularniejszych stron WWW znajdowały się bez przerwy: Google.pl, Onet.pl, Wp.pl, Allegro.pl.
  • Google.pl numerem jeden jest dopiero od 2006 roku. Rok wcześniej więcej internautów odwiedzało Onet.pl, a dwa lata wcześniej Onet.pl i Wp.pl. Obecnie stronę Google.pl odwiedza dziewięciu na dziesięciu internautów (19,74 mln użytkowników sieci).
  • Od trzech lat najpopularniejsza piątka stron internetowych w Polsce pod względem liczby odwiedzających wygląda następująco: Google.pl, Facebook.com, Yotube.com, Onet.pl i Google.com.
  • Do zestawienia dziesięciu ulubionych stron WWW w Polsce Wikipedia.org dołączyła pięć lat od powstania, czyli w 2006 roku. Od tego czasu nieprzerwanie cieszy się zainteresowaniem. W październiku 2014 roku wirtualną encyklopedię odwiedziła niemal połowa użytkowników sieci (10,17 mln), co zapewniło jej ósmą pozycję w zestawieniu.
  • Facebook.com rozpoczął działalność w 2004 roku. W zestawieniu najpopularniejszych stron internetowych w Polsce znalazł się w 2010 roku na dziewiątej pozycji. Po roku był już na piątym miejscu, a od 2012 roku nieprzerwanie zajmuje drugie miejsce na podium. Obecnie odwiedza go ośmiu na dziesięciu internautów (16,97 mln).
  • Serwis Youtube.com został uruchomiony w 2005 roku. Po dwóch latach stał się jedną z dziesięciu ulubionych stron WWW, przyciągając czterech na dziesięciu użytkowników sieci. Obecnie odwiedza go trzy czwarte internautów (16,13 mln), co przekłada się na trzecie miejsce w rankingu.
  • Serwis społecznościowy Nk.pl (wcześniej: Nasza-klasa.pl) znalazł się wśród dziesięciu najpopularniejszych stron WWW po dwóch latach od założenia, czyli w 2008 roku. Utrzymał się on w rankingu przez sześć lat.
  • W zestawieniu dziesięciu ulubionych stron polskich internautów początkowo pojawiły się takie, które należały do operatorów komórkowych. W 2004 była to Idea, a w 2005 roku Orange i Plus GSM.
  • Gazeta.pl jedynie w 2010 roku nie znalazła się wśród dziesięciu najpopularniejszych stron internetowych. Aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce – odwiedza ją czterech na dziesięciu użytkowników sieci (8,51 mln).
  • Strona o2.pl w latach 2004–2007 utrzymywała się na siódmym miejscu. W 2008 roku pojawiła się ona ostatni raz w zestawieniu dziesięciu ulubionych stron WWW polskich internautów na ósmej pozycji. 

O badaniu

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują oglądalność stron WWW i aplikacji, korzystanie z materiałów audio i wideo w Polsce oraz związane z nimi profile społeczno-demograficzne internautów. Dane z badania Megapanel PBI/Gemius służą reklamodawcom, agencjom reklamowym i domom mediowym do szacowania potencjału reklamowego stron WWW i planowania kampanii online. Korzystają z nich również wydawcy, którzy na ich podstawie szacują udział własny w rynku internetowym i wyceniają powierzchnie reklamowe, jakimi dysponują. Więcej o badaniu: www.audience.gemius.pl

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Branża

media

Kraj

Polska