Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2017-03-29 09:00

TOP10 reklam wideo online

TOP10 reklam wideo online

Łowicz, Gillette i Morele.net ─ spoty tych marek były w lutym odtwarzane przez największą liczbę polskich internautów. Z analizy firmy Gemius wynika, że filmy reklamowe Łowicza oglądało 4 mln osób. Najwięcej emisji w ramach TOP10 odnotowały kreacje YouTube’a ─ ponad 11 mln wyświetleń.

Gemius przeanalizował, jakie reklamy wideo były najmocniej promowane w polskiej sieci. Analiza uwzględnia dane z ostatniego miesiąca zebrane wśród internautów w wieku 7-75 lat korzystających z komputerów stacjonarnych i laptopów. Wśród 10 reklam wideo online, które w lutym dotarły do największej liczby użytkowników sieci, dominują spoty marek z branży FMCG i e-commerce. Liderem jest marka Łowicz (należąca do firmy Maspex), na której kreację natrafiło 4 mln internautów (źródło: gemiusAdReal).

Liczne reklamy branży spożywczej

W TOP10 znalazły się aż 3 marki firm produkujących żywność i napoje. Oprócz wspomnianego już Łowicza były to jeszcze Knorr (należący do Unilevera), którego kreację odtwarzało 2,6 mln internautów, i Tyskie (Kompania Piwowarska) z 2,4 mln oglądających. Wśród reklam marek z branży FMCG zobaczyć można było także spot Gillette, na który natrafiło 3,6 mln użytkowników sieci. W TOP10 znalazły się także marki e-commerce. Sklep internetowy z elektroniką Morele.net (Morele.net Sp. z o.o.) w zestawieniu pojawia się z dwiema reklamami: jedna z wynikiem 3,4 mln oglądających i druga z rezultatem 3,2 mln.

─ Łowicz po dużej kampanii, która zakończyła się w pierwszej połowie grudnia, zaatakował ponownie 1 lutego i przez cały miesiąc promował wspomagające odporność dżemy. Z kolei Morele.net z początkiem roku rozpoczęło silną kampanię wideo, kontynuowaną w lutym i zakończoną pod koniec miesiąca. Pozycjonujący się jako sklep dla geeków Morele.net współpromował w spocie markę HP. To kampania wideo na niespotykaną skalę, jeśli chodzi o ten segment rynku, ponieważ dotąd skupiał się on raczej na działaniach display. Także Gillette rozpoczęło z początkiem roku kampanię bardzo zabawnym 30-sekundowym spotem, targetowanym oczywiście do mężczyzn, który na YouTubie był oglądany przez średnio 12 sekund. Kampania jest kontynuowana w marcu ─ komentuje Marta Sułkiewicz, ekspert od reklamy wideo online w Gemiusie.

Najwięcej wyświetleń spotów YouTube’a

Wśród 10 spotów, które w lutym dotarły do największej liczby polskich internautów, najwięcej wyświetleń miała kreacja YouTube’a (należąca do Google Inc.). Spot tego serwisu wyświetlił się 11,1 mln razy. Kreacja serwisu Cda.pl (Comprehensible Download Attack) oferującego filmy, gry i multimedia była odtwarzana 8,8 mln razy, a spot Łowicza miał 8,2 mln emisji.

─ W rankingu widzimy też dwie silne autopromocje. CDA promowało na własnej powierzchni usługę CDA Premium, dołączając do walki na rynku sVOD, na który z wielkim hukiem weszli tacy gracze jak Netflix, Amazon Prime czy Showmax. YouTube z kolei wykorzystywał własne inventory do promocji YouTube Rewind 2016, czyli podsumowania najciekawszych filmów, zjawisk i youtuberów minionego roku ─ dodaje ekspert.

 

─ Pamiętajmy, że widzimy tutaj ranking spotów, zatem dane nie muszą oddawać rankingu reklamodawców, którzy coraz częściej inwestują w wiele różnych kreacji ─ na przykład inne spoty przygotowywane są na Facebooka czy YouTube’a oraz na urządzenia mobilne ─ tłumaczy Sułkiewicz.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

media, reklama

Kraj

Polska

Komentarz:

Marta Sułkiewicz

Chief Sales Officer, EMEA&APAC.

Marta Sułkiewicz specjalizuje się w marketingu cyfrowym i ma w tej dziedzinie ponad 13-letnie doświadczenie. Swoje umiejętności menedżerskie doskonaliła opracowując strategie i prowadząc projekty z zakresu marketingu 360 stopni, a jednocześnie zarządzając działem reklamy w wydawnictwie internetowym. Od 2015 roku pracuje w Gemiusie. Obecnie zajmuje stanowisko Chief Sales Officer, EMEA&APAC.  

Pokaż wszystkie artykuły z ekspertem