Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2017-08-21 09:00

Ukraina: blisko jedna trzecia reklam wideo kosmetyków na YouTubie

Ukraina: blisko jedna trzecia reklam wideo kosmetyków na YouTubie

W lipcu reklamy wideo online kosmetyków wyświetlano na Ukrainie blisko 78 mln razy. Liderem wśród reklamowanych marek była Nivea, a wśród wydawców Youtube.com.

Lato stwarza wiele okazji do zadbania o siebie i swoją urodę, producenci kosmetyków i artykułów higienicznych zachęcają więc do zakupu swoich marek, korzystając między innymi z reklam wideo online. W ukraińskim internecie w lipcu emitowano blisko 78 mln spotów produktów z szeroko rozumianej branży pielęgnacji i higieny osobistej. Reklamy trafiły do 42 proc. internautów korzystających z komputerów stacjonarnych i laptopów (źródło: gemiusAdReal).

Nivea na topie

Dwie marki, których reklamy wideo były najczęściej wyświetlane w ukraińskiej sieci, to Nivea i Nivea Men. Na spoty tej pierwszej, emitowane niemal 19,4 mln razy, natknął się co piąty użytkownik internetu (20 proc.). Do zakupu linii produktów dla mężczyzn zachęcały kreacje wyświetlane 10,7 mln razy, które zasięgiem objęły 13 proc. internautów. Trzecie miejsce w rankingu marek przypadło w udziale Kalinie. Reklamy krajowych kosmetyków oglądał co dziesiąty użytkownik ukraińskiej sieci (10 proc.), a wyświetlano je 4,4 mln razy.

YouTube z najwyższym dotarciem

Blisko co piątemu internaucie (18 proc.) reklamy wideo marek z branży kosmetycznej wyświetlały się na Youtube.com (22,9 mln emisji). Konkurencyjni wydawcy zanotowali znacznie niższe wskaźniki zasięgu i liczby wyświetleń. Serwisy grupy Allegro dotarły z reklamami analizowanej branży do 5,4 proc. internatów (3,6 mln odtworzeń), a Sinoptik.ua – do 5,1 proc. użytkowników sieci (4,9 mln wyświetleń).

Podobny zasięg, inni liderzy

Dla porównania na rynku rumuńskim, przy zbliżonym zasięgu reklam wideo online tej branży (43 proc. internautów), najczęściej wyświetlano spoty L’Oréal (4,2 mln emisji, zasięg 14 proc.). Najpopularniejszym wydawcą zaś był Facebook.com (11,1 mln wyświetleń, dotarcie 25 proc.).

Firma Gemius poddała analizie dane z lipca 2017 roku zebrane wśród ukraińskich internautów w wieku 14–69 lat korzystających z komputerów stacjonarnych i laptopów.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

media

Kraj

Ukraina