Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2016-08-25 09:00

Ukraina: TOP5 e-sklepów i profil użytkownika

Ukraina: TOP5 e-sklepów i profil użytkownika

Ponad 12,3 mln ukraińskich internautów (67,3 proc.) korzysta z wygody jaką dają zakupy w sieci. Które z e-sklepów cieszą się największą popularnością i kto najchętniej kupuje online? Sprawdź najnowszą analizę Gemiusa.

Najnowsze dane (czerwiec 2016) pokazują, że na Ukrainie ponad 12,3 mln użytkowników komputerów osobistych (PC) kupuje online.

Platformy e-commerce górą

W rankingu popularności marek e-commerce na Ukrainie liderem jest serwis z ogłoszeniami OLX.ua (40,4 proc. e-konsumentów odwiedziło tę domenę w czerwcu 2016 roku). W pierwszej trójce znalazł się także sklep internetowy Rozetka.com.ua (32,5 proc.) oraz platforma e-commerce Prom.ua (26,5 proc.). Pierwszą piątkę zamyka międzynarodowy sklep online Aliexpress.com (15,5 proc.) i lokalny serwis ogłoszeniowy Ria.com (12,4 proc.).

Młodzi, wykształceni, fani internetu

Wśród e-konsumentów na Ukrainie przeważają ludzie młodzi: ponad 50 proc. korzystających z zakupów przez internet w czerwcu 2016 roku to osoby w wieku 14–34 lat. Blisko 50 proc. stanowią także osoby z wyższym wykształceniem. Ponad 90 proc. osób kupujących w sieci na Ukrainie korzysta z internetu codziennie lub prawie codziennie. Aż 80 proc. ukraińskich e-konsumentów pochodzi z miast.

W analizie uwzględniono ruch na komputerach osobistych (PC).

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

handel

Kraj

Ukraina