Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2017-12-27 14:00

Ukraina: Ubrania i akcesoria najchętniej kupowane online

Ukraina: Ubrania i akcesoria najchętniej kupowane online

Spośród szerokiego wachlarza produktów i usług dostępnych w e-handlu Ukraińcy najchętniej w ostatnim czasie kupowali odzież i dodatki (59 proc. kupujących w sieci). Najmniej popularnym przedmiotem zakupów online były towary kolekcjonerskie, takie jak znaczki czy dzieła sztuki (6 proc.) (źródło: gemiusAdHoc).

We wrześniu i październiku 2017 roku na zakup odzieży w internecie zdecydowało się blisko dwie trzecie ukraińskich e-konsumentów (59 proc.). Kolejne miejsca w czołówce zestawienia najchętniej kupowanych produktów zajęły: sprzęt AGD (57 proc.), smartfony i tablety (57 proc.), bilety komunikacyjne (54 proc.) oraz sprzęt komputerowy (51 proc.).

E-zakupy pierwszej potrzeby

Nieco ponad jedna trzecia kupujących online (35 proc.) zaopatrzyła się w kosmetyki. Podobnym zainteresowaniem cieszyły się lekarstwa (31 proc.). Zabawki nabyło 29 proc. osób, a co czwarty e-konsument (26 proc.) wzbogacił się o nowe meble. Natomiast zakupów spożywczych dokonał blisko co czwarty kupujący w sieci (19 proc.).

Kolekcjonerzy zamykają stawkę

Na końcu zestawienia produktów i usług kupowanych w sieci, z wynikiem niższym niż 10 proc., znalazły się ubezpieczenia (8 proc.) oraz towary kolekcjonerskie (6 proc.).

Firma Gemius poddała analizie dane z września i października 2017 roku zebrane wśród ukraińskich internautów w wieku 18-69 lat korzystających z komputerów osobistych i laptopów. Badanie zostało przeprowadzone poprzez ankietę internetową w formacie pop-up, która odbyła się we wrześniu i w październiku 2017 roku. Ogólna próba ─ 1525, próba e-konsumentów ─ 774.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

handel

Kraj

Ukraina