Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2014-07-28 22:00

Użytkownicy stron erotycznych pod lupą

Bywalcy stron erotycznych szukają w sieci powodów do śmiechu, newsów sportowych i motoryzacyjnych. Odwiedzają również portale o tematyce religijnej.

Sieć reklamowa Pink Poland postanowiła sprawdzić, jakich treści w sieci poszukują użytkownicy stron erotycznych. Jej przedstawiciele, wspólnie z firmą Gemius, wybrali 13 tematów, którym poświęcone są portale internetowe tj. gry online, humor, motoryzacja, plotki i życie gwiazd, randki online, strony o tematyce religijnej, strony rządowe, serwisy dla mężczyzn, dla kobiet oraz pogodowe, strony e-sklepów, sportowe oraz zakłady bukmacherskie, kasyna i lotto. Następnie przeanalizowano jaka część internautów odwiedzających strony erotyczne odwiedza wymienione portale tematyczne (wykorzystano dane z marca 2014 roku).

Okazuje się, że dużym zainteresowaniem bywalców stron erotycznych cieszą się sklepy internetowe (75 proc. internautów, którzy wchodzą na strony erotyczne, zagląda na strony e-sklepów), gry online (72 proc.) oraz serwisy kobiece (71 proc.).

Ponad połowa użytkowników analizowanych stron WWW sięga do sieci po humor, w tym portale z dowcipami i śmiesznymi obrazkami (63 proc.). Na dalszych miejscach są sport (60 proc.) newsy motoryzacyjne oraz hazard, a dokładnie zakłady bukmacherskie, e-kasyna i lotto (59 proc.).

Z kolei plotkami z życia gwiazd interesuje się 45 proc. osób korzystających z erotyki w sieci. Prognozę pogody sprawdza 35 proc. z nich, a treści w serwisach dla mężczyzn – 32 proc.

Jak pokazuje badanie, niemal co siódmy internauta, który przegląda strony erotyczne odwiedza także portale o tematyce religijnej (14 proc.). Co czwarty zagląda na strony instytucji rządowych (28 proc.), a co trzeci randkuje online (30 proc.).

Analizy wykazały, że typowy użytkownik stron erotycznych to mężczyzna w wieku 17-30 lat, osoba z wykształceniem niepełnym średnim lub zawodowym.

─ Przeciętny użytkownik stron erotycznych to osoba poszukująca w sieci przede wszystkim rozrywki. Stąd tak duże zainteresowanie portalami plotkarskimi, stronami zawierającymi dowcipy i  śmieszne obrazki oraz sportem, loteriami czy zakładami bukmacherskimi – komentuje Sylwester Kubiak, dyrektor zarządzający w sieci Pink Poland.

Zdaniem eksperta, wśród użytkowników stron erotycznych jest także silna grupa osób, która zwraca uwagę to możliwość kupienia w sieci tego, czego potrzebuje oraz poszukuje poważniejszych tematów, tj. polityka czy gospodarka. ─ Nie należy zapominać o tych internautach, którzy poważniej podchodzą do świata, który ich otacza, nie szukających jedynie zabawy, lecz mimo to chętnie odwiedzających strony erotyczne – dodaje Kubiak.

Badania pokazują, że przeciętny internauta to osoba w wieku 25-34 lat z wykształceniem średnim lub wyższym.

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania oglądalności witryn i aplikacji internetowych, z których korzystają użytkownicy sieci – Megapanel PBI/Gemius. Badanie jest realizowane metodą panelową na reprezentatywnej próbie internautów, obejmuje kilka tysięcy polskich stron WWW. Stanowi standard pomiaru aktywności w przestrzeni wirtualnej. Na jego podstawie reklamodawcy planują kampanie internetowe.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Branża

rozrywka

Kraj

Polska