Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-09-11 11:53

W Belgii iPhone’y coraz popularniejsze

Belgijscy internauci na smartfonach i tabletach marki Apple wykonują ponad dwie trzecie odsłon lokalnych stron WWW. W kraju czekolady to iPhone’y zyskały znacznie większą popularność niż iPady. Sprawdź, jak od początku tego roku wyglądała „walka” w belgijskiej sieci między urządzeniami mobilnymi firmy z Cupertino.

Niemal 66 proc. odsłon w belgijskiej sieci pochodzi z urządzeń firmy Apple (dane za lipiec 2015). To niewiele więcej niż na początku roku (65,2 proc.). Zmieniły się natomiast proporcje w udziale osłon między iPadem i iPhonem. Ten drugi zyskuje kosztem pierwszego – iPad stracił 2 punkty procentowe (z 27,2 proc. do 24,9 proc.), podczas gdy udział iPhone’a w mobilnej sieci wzrósł o ponad 3 punkty procentowe (z 37,2 proc. do 40,3 proc.).

O badaniu gemiusTraffic

Dane pochodzą z badania ruchu na stronach WWW (gemiusTraffic), które firma Gemius prowadzi w ponad 20 krajach Europy oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (dane łączone dla Bahrajnu, Egiptu, Jordanii, Libanu, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Maroka, Algierii, Tunezji, Iraku, Kuwejtu, Kataru, Syrii, Jemenu, Libii oraz Autonomii Palestyńskiej). Dane gromadzone są dzięki skryptom zliczającym umieszczonym w kodzie stron podłączonych do badania.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Kraj

Belgia