Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-10-09 08:29

W którym województwie najłatwiej spotkać internautę?

W województwie kujawsko-pomorskim jest największa w Polsce penetracja internetu. Oznacza to, że spośród wszystkich województw to właśnie tam największy odsetek mieszkańców korzysta z sieci. Na podium znalazły się także województwa podlaskie i podkarpackie. Sprawdź na grafice, jak Twoje województwo wypada na tle innych.

Stopień penetracji internetu pokazuje, jaki odsetek osób w danym regionie korzysta z internetu. Pod tym względem najlepszy wynik należy do województwa kujawsko-pomorskiego (88 proc. mieszkańców to internauci), podlaskiego (87 proc.) i podkarpackiego (81 proc.). Z tych danych wynika, że w wymienionych województwach trudno jest spotkać osobę która nie korzysta z sieci.

Z kolei jeśli się weźmie pod uwagę liczbę internautów, to na pierwszym miejscu znajduje się województwo mazowieckie (3,49 mln surfujących osób), na drugim śląskie (2,77 mln), a na trzecim wielkopolskie (2,28 mln). 

O badaniu Megapanel PBI/Gemius

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego w sposób ciągły od ponad 10 lat przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują popularność stron WWW oraz związanych z nimi profili społeczno-demograficznych internautów.

Dane z badania Megapanel PBI/Gemius służą reklamodawcom, agencjom reklamowym i domom mediowym do szacowania potencjału reklamowego stron WWW i planowania kampanii online. Korzystają z nich również wydawcy, którzy na ich podstawie szacują udział własny w rynku internetowym i wyceniają powierzchnie reklamowe, jakimi dysponują. Więcej o badaniu: www.audience.gemius.pl.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika

Branża

media

Kraj

Polska