Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-09-23 07:45

W Polsce tablety i smartfony Samsunga najpopularniejsze

W Polsce mobilni internauci najczęściej przeglądają krajowe strony WWW na ekranach urządzeń Samsunga. Południowokoreański producent wyprzedził takie marki jak Apple i LG. Sprawdź na infografice Gemiusa, jak w innych krajach prezentuje się ranking najpopularniejszych producentów urządzeń mobilnych.

Gemius przeanalizował już, jakie przeglądarki internetowe cieszą się największą popularnością w dwunastu wybranych krajach europejskich. Tym razem sprawdzono, którzy producenci mogą pochwalić się tym, że na ich urządzeniach mobilnych internauci najczęściej łączą się z lokalną siecią. Pod uwagę wzięto dane z lipca 2015 roku dotyczące tych samych rynków, co w przypadku przeglądarek (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rosja, Słowenia, Chorwacja). Uwaga: ranking bazuje na liczbie odsłon.

Samsung numerem jeden w większości krajów

Okazuje się, że w dziewięciu na dwanaście rynków na pierwszym miejscu znajduje się Samsung – biorąc pod uwagę odsetek odsłon krajowych stron WWW wykonanych na urządzeniach mobilnych poszczególnych producentów. Jedynie w Rosji, Estonii i na Ukrainie najwyższe miejsce na podium należy do Apple’a.

Walka o pozycję lidera

Można też zauważyć, że w krajach, w których najwięcej odsłon krajowych stron WWW wykonano za pomocą urządzeń mobilnych Apple’a, na drugim miejscu w rankingu pojawia się Samsung. Z kolei tam, gdzie króluje południowokoreański producent, srebro przypada firmie z Cupertino.

Samsung, Apple i…?

Na najniższym miejscu na podium w zależności od analizowanego rynku pojawiają się dwie marki azjatyckie (Sony i LG) i jedna europejska (Nokia).

O badaniu gemiusTraffic

Dane pochodzą z badania ruchu na stronach WWW (gemiusTraffic), które firma Gemius prowadzi w ponad 20 krajach Europy oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (dane łączone dla Bahrajnu, Egiptu, Jordanii, Libanu, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Maroka, Algierii, Tunezji, Iraku, Kuwejtu, Kataru, Syrii, Jemenu, Libii oraz Autonomii Palestyńskiej). Dane gromadzone są dzięki skryptom zliczającym umieszczonym w kodzie stron podłączonych do badania.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza i infografika