Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2023-11-20 13:46

Warexpo i Gemius policzą odbiorców warszawskiego OOH

Warexpo i Gemius policzą odbiorców warszawskiego OOH

Warexpo sp. z o.o. oraz Gemius S.A. podpisały umowę, na mocy której Gemius przekaże dane na temat konsumpcji reklamy zewnętrznej dostarczanej przez Warexpo. Rynek mediów zyska dostęp do nowego rodzaju danych, służących pomiarowi OOH.

Dane na temat oglądalności OOH wyprodukowane będą w oparciu o metodologię badania Mediapanel czyli jednoźródródłowego i crossmediowego pomiaru Gemius. Dzięki współpracy obu firm, marketerzy zyskają nowe dane pozwalające im precyzyjnie planować kampanie realizowane na nośnikach zewnętrznych. Nawiązana współpraca służy wypracowaniu modelu prezentowania danych na temat reklamy zewnętrznej w badaniu Mediapanel.

Zależy nam, żeby dostarczać rynkowi pomiar, który skorelowany jest z dynamicznym życiem miasta – nawykami jego mieszkańców i przyjezdnych. Jednocześnie chcemy zestawiać się z innymi mediami, by oferować naszym klientom możliwość realizacje strategii omnichannelowej dla swoich komunikatów. Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę na obu tych polach z tak wiarygodnym partnerem jakim jest Gemius. – powiedział Marcin Ochmański, Prezes Zarządu Warexpo. 

Badanie Mediapanel, jedyny w Polsce pomiar mediów typu single source, do tej pory mierzyło internet, tv i radio. Cieszymy się, że rozpoczynamy wraz z Warexpo pomiar reklamy zewnętrznej. Mediapanel daje ogromne możliwości analityczne, związane z konsumpcją mediów, a dla outdooru chyba po raz pierwszy możliwość porównywania się z innymi mediami, np. pod względem zasięgu oraz daje jego kwantyfikowalność. Mamy nadzieję, że śladem Warexpo podążą pozostałe firmy i outdoor jako medium będzie prezentowany  - obok internetu, tv i radia - w badaniu Mediapanel. – skomentował Jarosław Pawlak, Kierownik Rozwoju Badania Mediapanel.

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

dane

Kraj

Polska