Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2015-01-14 23:00

Wideo i gry online w rankingu top20 polskich stron WWW

Co piąty polski internauta korzysta ze strony CDA.pl. To pięciokrotnie więcej niż 5 lat temu. Serwis oferuje swoim użytkownikom rozrywkę w postaci filmów i gier.

W opublikowanym właśnie przez Gemiusa i PBI listopadowym zestawieniu najpopularniejszych stron WWW pojawił się serwis CDA.pl. W listopadzie skorzystało z niego 4,633 mln internautów (21,6 proc.). Wszedł do zestawienia na 20 pozycji, tuż za Orange.pl (4,643 mln, 21,7 proc.).

To drugi wyraźny skok tego serwisu pod względem liczby odwiedzających go internautów, który był widoczny w 2014 roku. CDA.pl już weszło do rankingu top 20 stron WWW w sierpniu. Wówczas analizowaną stronę internetową odwiedziło 4,313 mln użytkowników sieci (19,7 proc.). Pojawiła się na 19 pozycji, zaraz za Otomoto.pl (19,9 proc.) i przed Orange.pl (19,4 proc.).

Jak można przeczytać na stronie WWW, CDA to „multimedialna społeczność”, która istnieje od 2003 roku. W serwisie znajdują się gry, materiały video, śmieszne grafiki oraz dział download.

O badaniu

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują oglądalność stron WWW i aplikacji, korzystanie z materiałów audio i wideo w Polsce oraz związane z nimi profile społeczno-demograficzne internautów. Dane z badania Megapanel PBI/Gemius służą reklamodawcom, agencjom reklamowym i domom mediowym do szacowania potencjału reklamowego stron WWW i planowania kampanii online. Korzystają z nich również wydawcy, którzy na ich podstawie szacują udział własny w rynku internetowym i wyceniają powierzchnie reklamowe, jakimi dysponują. Więcej o badaniu:www.audience.gemius.pl

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

analiza

Branża

media, rozrywka

Kraj

Polska