Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża
2017-02-10 10:23

Wyniki badania Gemius/PBI za styczeń 2017

Wyniki badania Gemius/PBI za styczeń 2017

Poniżej prezentujemy Państwu najnowsze wyniki badania Gemius/PBI. Tabele prezentują zarówno rankingi wydawców internetowych, zestawienie najpopularniejszych domen oraz aplikacji mobilnych.

Liczba internautów w Polsce w styczniu 2017 roku wyniosła ogółem 27,3 mln, z czego na platformie PC (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 23,3 mln, a na platformie Mobile (smartfony i tablety) 20,4 mln. 

Pobierz komunikat w formacie doc.

Tabele prezentują ranking top 20 stron WWW oraz top 20 wydawców – zarówno dla wszystkich urządzeń (PC+smartfon+tablet), jak też w rozbiciu na PC i mobile. Zestawienie zawiera dane dla aplikacji mobilnych - top 20. Liczby internautów na poszczególnych platformach szacowane są przez Gemiusa na podstawie autorskiej metody uwzględniającej aktywność internautów w badanym okresie.

W wynikach badania Gemius/PBI prezentowane są dwa rodzaje aplikacji mobilnych: audytowane (za pomocą skryptów badawczych firmy Gemius) i nieaudytowane (nieoskryptowane).

Dane dla aplikacji audytowanych oparte są na informacjach, zebranych za pomocą skryptów badawczych, które zliczają użytkowników aplikacji. Dzięki temu możliwe jest prezentowanie nie tylko danych o liczbie użytkowników, ale też informacji o liczbie odsłon, czasie i liczbie cookie (wskaźnik „unikalne identyfikatory przeglądarek”). Dane dla aplikacji audytowanych dotyczą tych systemów operacyjnych, na których aplikacja została oskryptowana. Do audytu dopuszczane są tylko takie aplikacje, które wywołują skrypty zliczające jedynie w przypadku jej intencjonalnego użycia.

Dane dla aplikacji nieaudytowanych są estymacją na podstawie panelu, czyli grupy osób, które biorą udział w badaniu i mają na swoich telefonach lub tabletach oprogramowanie monitorujące ich aktywność w przeglądarkach i aplikacjach. Podstawą oszacowania popularności aplikacji mobilnych nieaudytowanych są dane pochodzące od panelistów, którzy korzystają z systemu Android. W zestawieniu nie ma więc takich aplikacji, które występują tylko na systemie iOS.

Pomiar aplikacji mobilnych - najczęściej zadawane pytania (doc.)

Do schowka> Drukuj

Rodzaj treści

dane

Branża

media, reklama

Kraj

Polska