Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranego tematu

Przeszukaj treści według wybranej branży

Branża

Deklaracja prywatności dla Panelistów

Poniższe zasady dotyczą Cię, jeśli

 • wypełniłaś/wypełniłeś ankietę badania Mediapanel (choćby w części), która wyświetla się, gdy przeglądasz internet, lub
 • zainstalowałaś/zainstalowałeś wtyczkę tego badania w swojej przeglądarce.

Jeśli jesteś panelistą w projekcie "Smartfon dla Panelisty", politykę prywatności dla tego projektu odnajdziesz tutaj.

Zasady przetwarzania danych osobowych panelistów w badaniu Mediapanel („Badanie”)

Celem Badania jest określenie profilu internautów korzystających z zasobów internetu, tj. odwiedzających strony internetowe, używających aplikacji, w tym statystycznego profilu odbiorców kampanii reklamowych prowadzonych w internecie. Zebrane dane pozwalają na pokazanie statystycznych zbiorczych informacji o użytkownikach badanych treści.

Kto przetwarza dane o mnie?

Administratorem danych osobowych jest Gemius SA, ul. Domaniewska 48, 02-672 Warszawa.

Jakie dane są przetwarzane?

Dane, które przetwarzamy, to:

 • dane społeczno-demograficzne, takie jak: wiek, płeć, wykształcenie itp. Mogą do nich należeć także dane o zainteresowaniach zakupowych czy też informacje o sposobie użytkowania internetu;
 • identyfikatory online urządzenia i przeglądarki oraz dane techniczne używanego przez Ciebie urządzenia (rozdzielczość ekranu, system operacyjny);
 • dane o stronach internetowych, które odwiedzasz i o zawartości, która jest Ci wyświetlana;
 • dane o Twoich kliknięciach na stronach które odwiedzasz, w tym informacje o Twojej interakcji z wyświetlanymi Ci reklamami;
 • dane o zakupach dokonywanych w internecie, w tym o kupionych przedmiotach, metodach płatności i dostawach;
 • W niektórych sytuacjach prosimy Cię o podanie danych kontaktowych takich jak adres email czy numer telefonu.

Dane kontaktowe wykorzystujemy w celu skontaktowania się z Tobą w związku z realizacją Badania, na przykład w celu zachęcenia Cię do wzięcia udziału w loteriach i konkursach dostarczenia Ci informacji i ciekawostek o nim, do zachęcenia Cię do szerszego udziału w Badaniu , w celu świadczenia Ci pomocy technicznej oraz informowania Cię o wszelkich zmianach w Badaniu.

Jeśli zaprosimy Cię do instalacji oprogramowania i udziału w innym projekcie badawczym wówczas zostaniesz odpowiednio poinformowany o danych zbieranych przez to oprogramowanie.

W jakim celu zbierane są informacje o moim zachowaniu w internecie?

Informacje o Twoim zachowaniu w internecie zbierane są w celu realizacji Badania, . Dla uczestników Badania możemy organizować konkursy lub programy lojalnościowe. Wówczas dane osobowe tam zebrane będą wykorzystane tylko w zakresie potrzebnym do realizacji tych części Badania.

Na jakiej podstawie prawnej dane są przetwarzane?

Podstawą prawną dla przetwarzania danych jest Twoja zgoda, którą zawsze możesz odwołać.

Do kogo dane są przesyłane, komu udostępniane?

Dane, o których mówimy, możemy udostępniać naszym podwykonawcom. Twoje dane mogą być także udostępniane firmie, która zleca badanie na danym rynku w celu sprawdzenia prawidłowości prowadzonych przez nas obliczeń i statystyk. W takiej sytuacji zakres przekazywanych danych jest przez nas zminimalizowany. Jeśli organizujemy konkursy lub programy lojalnościowe, dane mogą zostać przekazane podmiotom realizującym te zadania.

Czy moje dane są przekazywane poza obszar Unii Europejskiej?

Dane nie są przekazywane poza obszar Unii Europejskiej.

Jak długo dane są przechowywane?

Dane przechowywane są przez czas realizacji badania w Polsce i po upłynięciu czasu koniecznego do ochrony roszczeń (określonego zgodnie z prawem danego kraju) są anonimizowane.

Jakie są moje prawa?

W poszanowaniu Twoich praw osobistych, wspieramy ochronę danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Masz prawo do:

 • usunięcia danych, które Ciebie dotyczą;
 • sprostowania danych;
 • ograniczenia przetwarzania danych;
 • uzyskania informacji nt. danych, które Ciebie dotyczą, w tym dostępu do nich;
 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

W celu ich zrealizowania, prosimy o kontakt z nami na adres email netpanel [at]gemius.pl, na adres pocztowy Administratora danych lub o odwiedzenie strony internetowej Gemius Privacy Tool.

Czy muszę udostępniać dane?

Nie musisz udostępniać danych. Możesz zawsze odwołać udzieloną zgodę poprzez kontakt z nami na adres email netpanel@gemius.pl lub na adres pocztowy Administratora danych. Taka sytuacja spowoduje, że Twoje dane nie będą wykorzystywane do celów realizacji Badania, konkursów ani programów lojalnościowych. Dodatkowo - jeśli masz zainstalowane oprogramowanie Gemius zbierające pomocnicze informacje, odinstaluj je. Jeśli tego nie zrobisz, dane będą do nas przesyłane, choć po odwołaniu zgody nie będą służyły do obliczania statystyk Badania.

Czy na podstawie tych danych prognozowane są moje zainteresowania lub inne informacje o mnie?

Nie, nie wykorzystujemy danych do celów profilowania.

Jak mogę się kontaktować w sprawie przetwarzania moich danych?

Wszelkie pytania i wątpliwości w zakresie przetwarzania danych możesz zgłaszać na adres email netpanel [at] gemius.pl, oraz na adres  pocztowy Administratora danych. Wyznaczyliśmy także Inspektora Ochrony Danych – Jacka Grabowskiego, z którym możesz skontaktować się na adres e-mail privacy [at] gemius.com.
Pozostałe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz na stronie https://www.gemius.pl/polityka-prywatnosci.html. Jeśli uważasz, że działamy niezgodnie z niniejszymi zasadami lub jeśli masz w odniesieniu do nich jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt na powyższy adres. Możesz także złożyć formalną skargę do organu ochrony danych osobowych dedykowanego ochronie Twoich danych.

Zmiany w Polityce Prywatności

Jeśli wprowadzimy istotną zmianę w tej polityce, wówczas, w celu ochrony Twoich praw i wolności podejmiemy wszelkie rozsądne wysiłki, by poinformować Cię o takiej zmianie na 14 dni kalendarzowych przed jej wejściem w życie.